Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
arı-ilaçlama, arı ilaçlama fiyatları

Arı ilaçlama

Doğada birçok farklı arı türü bulunmaktadır. Bu türler arasında bulunan bazı zararlı arılar zaman zaman yaşam alanlarımıza yerleşerek insanlara ciddi zaralar vermektedir. Bu tip zararlardan kurtulmak için sorunla karşılaşır karşılaşmaz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Arı ilaçlama fiyatları ilaçlama yöntemlerine göre değişiklik göstereceği için firmamızla birebir görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Arı yuvaları genellikle balkon ve teraslarda yaygın olarak görülmektedir. Bu alanların düzenli temizliği ve ilaçlanması sorunun önüne geçilmesinde etkili bir yöntem olacaktır. Yaz aylarında açık pencerelerden içeri girerek evin görünmeyen noktalarında da zaman zaman arı yuvaları görülmektedir.

Arılarla mücadele için tercih edebileceğiniz çok az yöntem vardır. Arılar kısa süre içinde kendilerine ait bir kovan oluşturarak yaşam alanlarında sizin için bir tehdit oluşturabilir. Bu tip durumlarda yapabileceğiniz tek şey uzman bir ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Arı ilacı fiyatları genellikle üretici firmaların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasadaki bu ilaçları kullanarak evlerinize yuva yapan arıları ortadan kaldırmanız imkânsızdır. Bu nedenle uzman yardımı almakta gecikmeyin.

Yaban arıları veya eşek arılarının istila ettiği alanlarda kendinizi korumak için söz konusu alanı terk etmeniz tavsiye edilir. Özellikle çocukların bu alanlardan uzaklaştırılması yapılması gereken en önemli işlemdir. Uzman ekiplerimizi çağırmanız halinde kısa sürede yabanıl arılar ortadan kaldırılmaktadır.

 

 

Uçan haşereler arasında arılar insanların en çok çekindiği canlılar arasında yer almaktadır. Özellikle güçlü iğnelere sahip eşek arılarının evlerimizde yuva yapmaları çok ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Özellikle balkonlu evlerde çok sık karşılaşılan arı yuvaları, yaşam alanlarında insanların huzurunu kaçırmakta ve sağlık açısından tüm binaya tehdit oluşturmaktadır.

Uçan haşerelere karşı ilk müdahale oldukça önemlidir. Uzman ekiplerimiz tarafından uygulanan birçok yenilikçi yöntem ile kısa süre içinde yuva yapan ve evinize yerleşen davetsiz misafirleri, güçlü etkilere sahip, özel arı ilacı kullanarak yok etmekteyiz. Bu tip bir sorunu fark etmenizin hemen ardından ilk müdahalenin mutlaka uzmanlar tarafından yapıldığından emin olmanız gerekir. Kendi başınıza yapacağınız bir müdahale sorunun daha da büyümesine neden olabilir.

 

 

Arı İlaçlama Fiyatları

Arı İlaçlama Fiyatları

Arı ve diğer zararlı uçan haşerelere karşı firmamız tarafından 500 tl den başlayan avantajlı fiyatlarla ilaçlama hizmeti sunulmaktadır. Yaz aylarında balkon ve açık camlardan içeri girerek evinizin ücra köşelerine yuva yapan yaban arıları, kısa sürede çoğalarak büyük bir koloniye dönüşebilir. Bu nedenle önceden önlem almak her zaman önemlidir.

Arı ilaçlama fiyatları yaşam alanlarınıza yerleşmiş bu arıların özelliklerine ve kullanılan yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Buna göre:

 • İlaçlama yöntemi,
 • İlaç ve ürün çeşidi,
 • Haşere türü ve özellikleri,
 • İlaçlama alanı vb.

Unsurlara göre farklı fiyat politikaları belirlenmektedir.

 

 

En Etkili Arı İlaçlama Yöntemleri

Böcek ve haşere ilaçlama yöntemleri kendi içinde farklı gruplara ayrılabilir. Arılar, uçan haşereler sınıfı içinde yer alacağı için bu doğrultuda bir yöntem kullanılabilir. Arı ilaçlama en zorlu ve kapsamlı hizmetler arasında yer almaktadır. Uzun soluklu işlemleri beraberinde getiren bu sorunlar için alanında uzman ve tecrübeli ekiplerimizden mutlaka profesyonel destek almanız gerekir.

Arıların farkında olmadan eve veya işyerlerinize çok kısa süre içinde yuva yapabilirler. Diğer haşere cinslerinde olduğu gibi arılarda kısa süre içinde çoğalacağı için tek başınıza mücadele etmeniz mümkün değildir. Eşek arısı ilaçlama firması olarak bu tip sorunlarınız için daima yanınızdayız. Tüm böcek ve haşerelere karşı firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 

 

Arı ilaçlama nasıl yapılır ?

Arılara karşı birçok kişi alerjik reaksiyon gösterebilir. Siz farkında olmadan evlerinize yuva yapan bu canlılar için düzenli olarak koruyucu ilaçlama hizmetleri alabilirsiniz. İlaçlama işlemi oldukça karmaşık ve tehlikeli olduğu için mutlaka uzman kişiler tarafından verilen hizmetlerden yararlanmanız gerekmektedir.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından arı cinsine ve yoğunluğuna göre farklı yöntemler kullanılarak ilaçlama yapılmaktadır. Bakanlık onaylı çeşitli kimyasalların birleştirilerek ilgili alanlara uygulanmasıyla yapılan ilaçlamalarda, arılar kısa sürede etkisiz hale getirilmektedir. Arılar özellikle bahar ve yaz aylarında:

 • Balkonlar,
 • Teras,
 • Benzere kenarları vb.

Evin dış bölümlerine kümelenmektedir. Bu alanlardan yayılarak tüm binayı saran arılar sağlık açısından ciddi tehdit oluşturmaktadır. Arı ilaçlama fiyatları söz konusu istilacı arıların bulunduğu alanlara ve kullanılan ilaçlama yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir.

İlaçlama sırasında özel kıyafetler kullanılmaktadır. Yabani arıların zehirli iğnelerinden korunmak adına özel kıyafet ve tekniklerle yapılan ilaçlama, arılardan kurtulmak adına en kesin çözümdür.

 

 

Arı İlaçlamada En Etkili Yöntem Nedir?

Arı İlaçlamada En Etkili Yöntem Nedir

 

İstilacı arılara karşı en etkili yöntem profesyonel ilaçlamadır. Diğer böceklere ve haşerelere karşı daha farklı ürünlerle yok edilen arılar için mutlaka profesyonel destek almanız gerekmektedir. Arılardan korunmak ve yuva yapmalarını engellemek için arıların yerleşebileceği bölgelerin düzenli olarak temiz tutulması ve koruyucu etkilere sahip arı ilaçlama ürünleri kullanılması gerekmektedir. Bu tip ürünlerin kullanımı uzmanlık gerektirdiği için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Arılar tesadüfü olarak girdikleri yerlerde zaman içinde fark edilmeden zararlı koloniler oluşturabilir. Oluşturdukları peteklerde kısa sürede çoğalan bu arılar tüm tek bir alandan tüm binaya yayılabilir. Bu nedenle sorunla karşılaşmanızın hemen ardından uzman yardımına başvurmanız tavsiye edilmektedir. Zararları arıların sokması halinde ölümlü sonuçlanan vakalar oldukça yaygındır. Firmamızdan arı ilaçlama hakkında detaylı bilgi alarak korunma yöntemleri ve ilaçlama seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

 

Arı ilaçları ve Kullanımı

İlaçlama ekiplerimiz tarafından kullanılan arı ilaçlarımız, arıların bulunduğu ortamı terk etmesine ve yeniden bölgeye gelmemelerini sağlar. Arı ilaçlama hizmetlerimiz kapsamında farklı tür uygulamalar ve ilaç kullanımı yapılır. İlaçlaması en zor hayvanlar arasında yer alan arılar, özel teknik ekipmanlar ve ilaçlar kullanılarak yapılan ilaçlamalarda, ilaçlama ekiplerinin normalden en az iki kat dikkat etmesi gerekmektedir.

Arılar sadece sizin için tehdit teşkil etmez. Bulunduğu tüm bina için büyük bir tehdit oluşturan arılardan korunmak adına düzenli ilaçlama hizmetlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Arı ilacı satan firmalar ve ilaçlama ekipleri, sizin için kısa sürede bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

 

Arı İlaçlama Hizmeti Veren Firma tavsiyesi ilaclama.com.tr

Günümüzde böcek ilaçlama firmaları tarafından birçok farklı tür böceğe karşı ilaçlama hizmeti verilmektedir. Ancak, her firma farklı bir alanda uzmanlaştığı için doğrudan bu alanda uzman bir firma ile çalışmanız daha doğru bir tercihtir. Firmamızın farklı departmanları sayesinde her türlü böcek için uzman yardımı alabilirsiniz. Arı ilaçlama yöntemleri kullanılmadan önce ekiplerimiz tarafından tüm detaylar sizlerle paylaşılmaktadır.

 

 

Arı Sokması insanlar için tehdit mi ?

Arılar çevreye birçok yönden fayda sağlayabilirken, bir arı kovanının evinizin yakınında bulunması sakıncalı bir durumdur. Genel olarak, arılar sadece kendilerini korumak veya yuvalarını savunmak için egresif davranış gösterirler. Sokmaların çoğu sadece hafif ağrılıdır, ancak bazı insanların alerjik reaksiyonları olabilir.

 

 

Arıların yapılara verdikleri zararlar

Duvar boşluklarında balla dolu olan kovanlar zamanla fermente olabilir ve bu durum aşağıdaki durumlara sebep olabilir:

 • Diğer böcekleri bu alana çekilmesi
 • Destek yapılarının hasar görmesi
 • Yapılar üzerinde oluşan lekeler

 

 

Arılar eve & yaşam alanıma nasıl gelir?

Arılar eve & yaşam alanıma nasıl gelir

Arılar bazen yuva yapacak bir yer ararken evlerin içine girerler. Böcekler genel olarak karanlık ve korumalı bölgeleri yuva yapmak için tercih ederler, bu nedenle duvar boşlukları veya bacalar çoğu zaman tercih ettikleri alanlardır. Dış alanlarda bırakılacak eşyalar ve malzemeler arı istilasına maruz kalacak muhtemel alanlardır. Duvar boşluklarında yuva yapan bazı türler, yaşam alanlarımızın içine süpürgelikler, elektrik prizleri ve duvarlardaki çatlaklar yoluyla girmektedir.

 

Arı istilasından nasıl Kurtulurum?

Arı istilasından kurtulmanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki arı kovanının tespit edilmesi ve bulunduğu alandan uzaklaştırılması işlemidir. Bu zor ve uygulamaya göre de tehlikeli bir yöntemdir. Diğer yöntem ise böcek ilaçlama işlemidir. Bu yöntem de etkili olmakla birlikte arı yuvasının bulunduğu alana gelebilecek diğer böcekler içinde öldürücü etkiye sahip olacaktır.

 

 

 

Arıların özellikleri nelerdir ?

Arıların özellikleri nelerdir

Arının latince adı :  Apoidea

Arılar Nasıl Görünürler?

Arılar, dünya genelinde 20.000’den fazla kaydedilmiş tür içeren kanatlı böceklerdir.

 • Arıların Uzunluğu : Bu canlıların en büyüğü 3,9 cm uzunluğunda, arıların en küçüğü ise 2 mm’den daha kısadır.
 • Arıların Renkleri : Arılar kırmızı, sarı veya parlak mavi çizgili siyah veya kahverengi olabilir.

 

Arınların Davranış Şekilleri Hakkında Bilgiler

Arıların Sosyal Bölümleri

Bazı arılar yalnız olsalar da, bal arıları ve eşek arıları gibi türler inanılmaz derecede sosyaldir. Arı kolonileri üç sınıftan oluşur: ana arı, kısır kadın işçi arıları ve erkek arılar.

 

 

Arı kaç yıl yaşar ? 

Kraliçe çiftleştikten sonra yaşamı boyunca yumurta bırakır. Bal arısı kraliçeleri, en fazla iki ila üç yıllık bir ömür sürmesine rağmen, beş yıla kadar yaşayabilir. Erkek arılar yalnızca kraliçeyi döllemek ve görevlerini yerine getirdikten hemen sonra ölmektedirler. Kadın işçi arılar, kovanın hayatta kalması için gereken çok sayıda görevi yerine getirir. Sürekli çalıştıkları için ortalama ömürleri genellikle sadece altı haftadır.

 

TOZLAŞMA (POLEN BIRAKMA)

Çiçekler ve gelişen bitki örtüsü genellikle arıları çeker ve tozlaşma söz konusu olduğunda arı kadar önemli bir canlı yoktur. Tüm arılar tüylüdür, polen toplanması için çok önemli bir özelliktir.

Dişi Arılarda tozlaşma

Birçok dişi arı türünün arka ayakları üzerinde içi boş bir sepet oluşturan kıl sıraları vardır. Arı bir çiçeğe konduğu zaman polen taneleri içi boş sepete ve kıllara konur. Çapraz tozlaşma ile polenler arılar vasıtasıyla diğer çiçeklerin üzerine dağılır.

 

 

Arılar Nasıl Beslenir ?

Sadece dişiler polen aktarabilse de, bütün arılar nektarı dil benzeri bir organ kullanarak çiçeklerden yudumlayabilirler. Bu nektar, birincil enerji kaynağıdır. Polen hem erişkin hem de larva arılarının devamlılığıdır, çünkü hayatta kalmak için gerekli protein ve diğer besinleri içerir. Arılar, nektarı, türlere bağlı olarak, kovan veya kolonisi içinde toplanan bala dönüştüren bir organa sahiptir.

 

Arı Sürüler halinde mi yaşar ?

En iyi belgelenmiş ve karşılaşılan sürüler bal arılarıdır. Tipik olarak, bal arısı sürüleri, Afrika bal arıları haricinde, büyük bir tehdit değildir. Arılar provoke edilirse sokacaklardır. Eşek arısı hakkında bilgiler için tıklayın !

 

Arılar Neden Koloni Oluşturlar?

Arı sürüleri tipik olarak gelişen ve sağlam popülasyonlu kolonilerde ortaya çıkar. Zayıf koloniler, sayıları artana kadar geçen sürede güçlenip büyüyene kadar hayatta kalamayabilirler. Açlık, hastalık veya zayıf üreme yeteneğine sahip kraliçe arılar koloniyi zayıf kılan ortak faktörlerdir. Mevsimsel değişiklikler ve aşırı kalabalık, sürülerin meydana gelmesinin birkaç nedenidir.

 

 

Arılarda Taşınma Süreci

Arılarda Taşınma Süreci

Koloni oluşturma süreci, bir işçi birliğini ve orijinal koloniyi terk eden bir kraliçeyi içerir. Sürü tipik olarak koloniden ayrıldıktan sonra genellikle bir ağaçta, dinlenme yerinde toplanır. İzci arılar, kütük veya başka bir boşluk gibi yeni bir konum bulmak için gönderilir. Uygun bir yer bulunduğunda, sürü bölgeye taşınacak ve yuvalanmaya başlayacaktır.

 

Birincil ve İkincil Sürüler

İki tür arı sürüsü oluşur: birincil ve ikincil arı sürüleri. Kraliçelerin yönettiği birincil sürülerde yumurtlayan kraliçe arının ve yumurtaların korunduğu ve birçok işçi arının bulunduğu bir sürü şeklidir. İkincil sürüler, bakir dişi arılar tarafından yönetilir ve sonuç olarak, bu sürüler birincil sürünün yarısı kadardır ve sık sık meydana gelmezler

 

Ev ilaçlama ve böcek ilaçlama hizmeti almadan tüm Mutlaka bize ulaşın

5/5 - (23 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Doruk ecza deposu
Doruk ecza deposu
1 yıl önce
Gelen arkadaş çok ilgili çok memnunuz
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Pelin Akoğlan
Pelin Akoğlan
2 yıl önce
Tek kelimeyle mükemmel bir hizmet aldım.Evimi ilaclayan arkadaşın adını bilmiyorum.İşini hakkıyla yapan bir arkadaş.Tesekkurler
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Berfin Fisun
Berfin Fisun
2 yıl önce
Arı ilaçlama hizmeti aldım gayet memnunum
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü