Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
eşek-arısı-ilaçlama-fiyat, eşek-arısı-istanbul

EŞEK ARILARI

DURUMLAR TANIMLAMA VE MÜCADELE

Bilimsel adı: Vespa crabo

 

Eşek arıları neye benzerler?

Boyut: Yetişkin Avrupa eşek arısı yaklaşık 3 cm uzunluğundadır.Kraliçeler, eşekarısı kolonisinin en büyük üyesidir.

Kanatlar ve Bacaklar: Eşek arıları iki çift kanadı ve altı bacağı vardır.

Renk: Sarı siyah renkli yaban arısının büyük versiyonu formunda ve rengindedir. Avrupa eşek arıları ise kırmızımsı kafa, ayaklar ve vücut olarak ilk segmentine sahiptirler.

Eşek arıları yaşam alanıma nasıl gelirler?

Eşek arıları kışı geçirmek olumsuz hava şartlarından korunmak için Bina dış kaplamaları, ağaç kabuğu, ağaç kütüğü çatlaklarına yerleşirler. Genellikle yuvalarının bulunduğu yerler büyük ağaç ve açık alanlardaki dallar ve ağaçsı çalılık alanlardır. İlkbaharın sonlarında ağaç dallarında ve saçakların altında kağıt yuvalar yaparlar.Böcekler çoğu zaman açık yemek alanlarının yanındaki artıklara gelirler.açık alanlardaki yuvaları dış kaplamaları tarafından korunur  ve ulaşılması zor yerler Eşek arıları için ideal yuvalanma alanlarıdır.yuvaların bulunduğu bu alanlar aynı zamanda çiçekler, çöp kutuları, yol çöpleri gibi beslenme alanlarının bulunduğu yerlere yakındır.

 

Eşek arısı ne kadar büyük sorun olabilir?

 

Tehlikeliler mi?

Eşek arıları yuvalarının yakınında tehlike algılarlarsa agresif bir tutum sergilerler ve çok acılı arı sokma vakaları yaşanabilir.Aynı zamanda düşmanlarının gözüne zehir püskürterek geçici körlüğe sebep olabilirler. Sokmaları tipik olarak uzun süreli bir hasara neden olmazken, sokmalardan kaynaklanan acı yoğun ve zehirlerine alerjisi olan kişiler için ciddi tıbbi reaksiyonlara sebep olabilir. Avrupa eşek arıları kel yüzlü eşek arıları kadar agresif değildirler.

 

Sokma Reaksiyonları

Birisi defalarca sokulduğunda veya böcek zehrine karşı çok alerjisi olduğunda, tüm vücudu etkileyebilecek sistemik reaksiyonlar meydana gelebilir.

 

Eşek arısı sokmasının belirtileri şunlardır

  • Şiddetli ağrı
  • Kızarıklık
  • Arı sokması olan yerin çevresinde şişme

İstila Belirtileri

Bir eşek arısı probleminin en belirgin belirtileri yetişkinlerin ve yuvaların varlığıdır. Yuvalar inşa edildiğinde eşek arılarını ahşap bir çit, eski bir kütük veya boyanmamış ahşap bir binanın üzerinde görmek mümkündür.

 

Eşek arılarından nasıl kurtulabilirim?

Öncelikle problemin doğru tanımlanması çok önemlidir. Sonrasında ise böcek ilaçlama teknisyeni size özel çözüm önerileri sunacaktır. 


arı, arı-ilaclama, ari-ilaclama

DAVRANIŞLAR BESLENME VE ALIŞKANLIKLAR

 

Eşek Arıları Nerede yaşarlar?

Çatı katları Sundurmalar, İç duvar boşlukları, Ağaç dalları, Kalın çalılar, Eşek arıları, yuvalarını kağıt karton benzeri maddelere benzer yapılar şeklinde ağızları ile salgıladıkları tükürükleri topladıkları ahşap lifler ile birleştirerek inşa ederler. Yuva konumu Avrupa eşek arılarıyla kel yüzlü eşek arıları arasındaki farklardan biridir. Avrupa eşek arıları genellikle duvar boşluklarında veya çatıların açık kısımlarında yuvalanırken, kel yüzlü eşek arıları genellikle ağaçlarda veya büyük çalılarda gibi açık alanlarda yuvalar oluştururlar. Yetişkin işçi eşek arıları böcekler ve çiçek nektarlarıyla beslenirler.

 

Yaşam döngüleri

Büyüyen Koloniler, Koloniler genellikle yıllık yaşam döngüsüne sahiptir. Koloni başarısı, eşek arısı kraliçelerinin kışın soğuk hava koşullarından kurtulma yeteneğine bağlıdır. Doğurgan eşek arısı kraliçeleri ilkbaharda yeni yuvalar inşa etmeye başlarlar ve ayrıca yumurtlamaya başlarlar. Yumurtadan çıkan eşek arısı larvaların sayısı arttıkça, kraliçeler yuvalarını büyütmek için çalışırlar. Larvaların yeterli bir şekilde beslenebilmeleri için onlara besin sağlanır. Zamanla larvalar olgunlaşır, yavru evresine girer ve ilk nesil yetişkinlere doğru gelişir. Bu noktada, kraliçeler yumurtlamaya odaklanmak için yuvayı büyütme işini durdurmaktadır. Eşek arısı işçilerinin ilk ve devamındaki nesilleri, yuva yapım, yuva  koruma ve yiyecek toplama rollerini üstlenirler.

 

Çiftleşme

Kraliçe eşek arısının yumurta üretimi yaz ortasından sonuna kadar devam eder, yumurtalardan yine bu süreç içinde yavrular çıkar ve çıkan yavrular cinsel olarak oluşacak düzeye gelirler.Bu verimli yetişkinler yuvadan ayrılırlar, çiftleşirler ve kendi yuvalarını ve kolonilerini oluşturarak yaşam döngülerine devam ederler. Bu kraliçeler, koloniler içinde kışın hayatta kalma şansı olan tek üyedir. Bahar ayı geldiğinde kışı atlatan kraliçe eşek arıları buldukları yeni konumda üremeye ve yuvalarını inşa etmeye başlayacaklardır.  

 

En Uygun Fiyatlarla Eşek Arısı ilaçlama İçin ÇAĞRI NO :

4443471

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma