Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
karınca yumurtası

Karınca Yumurtası

Karınca yumurtası başkalaşım geçirerek yetişkin karınca haline gelir.Kelebekler gibi, karıncalar da tam yetişkin hale gelmeden önce başkalaşım geçirirler. Yumurtadan karıncaya kadar geçen süre değişmesine rağmen tüm karınca türleri aynı süreçten geçer.

Her karıncanın kolonideki iş ve görev paylaşımına katılmadan önce geçirmesi gereken 3 evre vardır. Kraliçe karınca, tüm koloni üyelerinin annesidir ve çoğunlukla tüm yumurtaları o bırakır. Yumurta aşamasından yetişkin bir karıncaya kadar geçen süre her türde aynı değildir.

Gelişim üç aşamaya ayrılmıştır. Bunlar ;

  • Yumurta
  • Larva
  • Pupa( yavru)

Bu aşamaları tamamlayan karıncalar artık yetişkindir ve koloni yaşamına ve görev paylaşımına hazırdır.

 

 

Yumurta

Yumurtalar çok küçüktür. Yapışkan bir yüzeye ve  oval bir şekle sahiptir. Yapışkanlık birkaç yumurta bir araya getirildiğinde tutkal görevi görür ve işçilerin bir seferde birçok yumurta taşımasını kolaylaştırır. Bu durum yuva istilası zamanlarında yavruların mümkün olan en kısa sürede güvenli bir yere taşınması gerektiğinde çok pratik ve çok önemlidir.

Kraliçe ayrıca trofik yumurta(yenmek ve beslenmek amacıyla) bırakabilir. Bu yumurtalar yemek için yapılır ve döllenmez. Garip bir durum gibi görünebilir, ama aslında oldukça faydalıdırlar. Örneğin, kraliçe kolonisini kurarken, yiyecek aramak için dışarı çıkamaz. Kanat kaslarını beslemek için bu yöntem faydalı olmaktadır. Başka yiyecek yokken larvaları beslemek için de çok iyi bir yöntemdir. Bazı durumlarda, işçilerin trofik yumurta bıraktıkları ve onlarla kraliçeyi besledikleri bilinmektedir.

 

 

Karınca Larvası

Yumurta hazır olduğunda yavaş yavaş bir larvaya dönüşecektir. Karınca larvaları tıpkı yumurta gibi beyazdırlar. Boyutları yumurtaya göre daha uzundur. Larvalar şeffaf renkte, uzun ve kavisli muz şekline benzerler. Yumurtaların yüzeyindeki yapışkan sıvı ile aynı görevi yerine getiren küçük tüylerle kaplıdırılar. Kıllar sayesinde birbirlerine, duvarlara veya zeminlere yapışabilirler. Hareket kabiliyetleri kesinlikle zayıftır. Bununla birlikte ağızlarını yiyeceğe çevirmek için başlarını hareket ettirirler.

Larvalar çoğunlukla yumurtaların yakınında tutulurlar. Larvalar farkında olmadan döllenmiş yumurtaları yiyebilirler.

Larva aşaması, işçilerin onları sıvılarla beslediği dört aşamadan oluşur. Yetişkin bir karıncanın vücuduna girebilmek için çok fazla proteine ihtiyaçları vardır. Bazı karınca türleri larvalarını kolay besleyebilmek için gıdalarını küçük parçalara ayırıp o şekilde verirler. Larvaların dışkıları unlu ve sıvı olmak üzere 2 forma sahiptir. Unlu olan form işçi karıncalar tarafından tüketilir. Sıvı olan form ise işçi karıncalar tarafından atılır.

 

 

Karınca Yavrusu (Pupa)

Bir karıncanın gelişiminin üçüncü ve son aşaması pupadır. Larva evresinin sonunda (pupa öncesi) larvalar inaktif hale gelir ve bu aşamada topladıkları zehirlerden kurtulurlar. Bu, insan gözüyle görülebilen siyah bir nokta oluşturur. Pupa larva gibi ilk zamanlarda beyaz renklidir, ancak zamanla koyulaşır.

Bazı karınca türlerinde yavruları yani pupalar koza içinde gelişirken birçoğunda açık gözlemlenebilir bir gelişme görülür. Tüm pupalar, bir muz gibi şekillendirilmiş vücutları ile cenin poziyonunda gelişirler.başları ve gövdeleri alçaltılmış bir cenin pozisyonuna yerleştirilir.

Daha egzotik türlerin bazıları aslında larvaların koza eğirme yetenekleri için başka bir kullanım alanı buluyor. Karıncalar ipeksi koza dokusunu tırtıllar gibi koza üretmek yerine yuvalarındaki barçaları birleştirmek için kullanırlar. Örneğin, ağaçların tepesinde bulunan dokumacı karıncalar, yerden yüksek bir yuva oluşturmak için büyük yaprak gruplarını birbirine bağlar.

 

 

Yumurtadan Karıncaya Yaşam Döngüsü

Pupa tamamen büyüdüğünde ve kararmaya başladığında uyanır. Hayatının ilk günlerinde, karınca kolonisinin diğer üyelerine kıyasla daha açık renkli ve şeffaf olacaktır. Ama birkaç gün sonra rengi kararacak ve diğer karıncalara benzeyecekler. Çoğu karınca türü yeni karıncaların ilk zamanlarında güvenliklerini riske atacak görevler verilmeden önce koloni içindeki yaşamı gözlemlemelerine  yumurtalara, kraliçeye ve koloninin diğer iç görevlerine bakmalarına izin verilir. Sonrasında ise  sonunda yuva aramak veya savunmak gibi daha tehlikeli görevleri devralacaklar.

 

 

Karınca Yumurtası Yağı

karınca yumurtası yağı

Eski zamanlardan beri kullanılan karınca yumurtası yağı cildi gençleştirme ve istenmeyen tüylerde oldukça etkilidir. Kıl köklerinde sağladığı incelme ile lazer etsisi meydana getirmektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım alanında kullanılan ürünler oldukça farklı malzemelerden elde edilmektedir. Bu farklı malzemelerden biri karınca yumurtası yağıdır. Karınca yumurtası yağını ilk kez duyanlar, karınca yumurtası yağının kullanımının ne olduğunu düşünürler. Merak edenler için hazırladığımız bu yazıda karınca yumurtası yağı ile ilgili birçok soruya cevap verdik.

Karınca yumurtası yağı, erkeklerin ve kadınların kişisel bakım saatlerinde yararlı olan bir yağdır. Bazı uzmanlar da bu yağın risklerinden bahsetmektedir. Şimdi bu yazıda cevap aradığınız soruları değerlendirelim ve karınca yumurtası yağının ne olduğunu açıklayalım.

 

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

  • Karınca yumurtası yağının faydaları saç problemlerinde oldukça etkilidir.
  • Bu yağ, erkeklerde ve kadınlarda zamanla istenmeyen tüyleri temizlemek ve ortadan kaldırmak için kullanılır.
  • Uygulanan ciltte hücre yenilenmesini destekler.
  • Ölü cildi kolayca temizler ve peeling etkisi yaratır.
  • Cilde parlaklık veren karınca yumurtası yağı, saç köklerini etkisini bastırır ve saç büyümesini engeller.
  • Cilt tonunu hafifletmeye yardımcı olur. Düzenli kullanımda, koltuk altlarında veya bikini bölgesinde beyazlatma etkisi yaratır.

 

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Her şeyden önce, kullanmak istediğiniz alan temiz olmalıdır. Gnelllikle Epilasyon işleminden sonra bu yağın kullanılması önerilir.

Karınca yumurtası yağını elinize dökün ve istediğiniz alana 5-10 dk masaj yaparak uygulayın .

Tekrar eden uygulamaları da bu şekilde yapabilirsiniz.

Açılan gözenekleri etkileyerek kıl büyümesini önleyecektir.

Yüzünüze karınca yumurtası yağı uygulamak istiyorsanız, yüzünüzde kesik veya yara olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Yüz temizliğinden sonra uygulamanız önerilmektedir.

Bu yağı kullanarak cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinize parlaklık ve canlılık verecektir.

Yetişkinler için önerilen karınca yumurtası yağının etkisi birkaç ay sonra hissedilecektir.

 

Bebeklerde karınca yumurtası yağı kullanımı

Anneler, bebeklerde karınca yumurtası yağı kullanımı hakkında bilgi edinmek ister. Genellikle, doktorlar bebeklerin cildinde herhangi bir yağ kullanılmasını önermezler. Yağ kullanılacaksa, doktor tarafından önerilen formda ve içerikte olmalıdır.

Bebekler için karınca yumurtası yağı kullanmak istiyorsanız, KESİNLİKLE BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNİ TAKİP EDEN hekime danışın. Bebeklerin bir çok maddeye karşı alerjik tepkiler verebileceğini unutmayın. Aksi takdirde, bebeğin cildine zarar verme riski çok yüksek olabilir.

 

 

 

Karınca ilaçlama

ilaclama.com.tr olarak 25 yıldır karınca ve diğer tüm haşere türlerinde ev ve işyerlerinde %100 Memnuniyet garantili ilaçlama hizmetleri sunuyoruz. Geniş servis ağımız ve uygun ilaçlama fiyatlarımızdan sizlerde faydalanabilirsiniz.

Karıncalar hakkında daha fazla bilgi almak ve karınca ilaçlama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için Mutlaka tıklayınız.: Karınca ilaçlama

 

 

 

Karınca

Karıncalar yeryüzünde yaşayan en fazla üye sayısına sahip canlı türlerinin başında gelmektedir. Karıncaların türlerine göre göre renkleri ve büyüklükleri farklılık gösterebilir

Karıncalar hemen hemen dünyanın her yerinde yaşarlar. Karıncaların savunma olarak genellikle ısırıklarını kullanırlar. Bazı türler oldukça şiddetli acı veren ısırıklara sahipken bazı türler insanları ısırma eylemini tercih etmezler. Ateş karıncası gibi bazı türler ise aynı zamanda iğneleriylede sokabilirler.

Karıncalar hemen hemen her şeyi tüketebilirler. Çöpçü olarak beslenirler. izci karıncalar bir besin tespit ettiğinde diğer üyelerede haber verir ve salgıladıkları feromonlar ile kendilerine güvenli bir rota oluştururlar.

Karıncalar hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız: Karınca

 

4.9/5 - (15 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü