Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
karınca-ilaçlama-fiyat, karınca-ilaçlama-istanbul

KARINCA VE TARLA KARINCASI

DURUMLAR, TANIMLAMA VE KONTROL

LATİN ADI:  Formica spp

 

Karıncalar Nasıl Görünürler?

Boyut: Türlere bağlı olarak, işçilerin büyüklüğü 4 ila 8 mm arasında değişir.

Renk: Renklendirme sarı, kırmızı, siyah veya kırmızı ve siyahın bir kombinasyonunu içerir.

Karınca ilaçlama

Karıncaları yok etmek için öncelikli olarak eve nereden giriş yaptıklarını bulmak gerekmektedir. Eve nereden giriş yaptıklarını bulsanız bile karıncalar çöpçü olarak beslendikleri için sürekli gıda aramaktadırlar. Evlere ve işyerlerine herzaman girecek bir yok bulmaktadırlar. Evinizi karınca istilalarından kurtarmak isterseniz profesyonel karınca ilaçlama firmasıyla anlaşmak en doğru tercih olacaktır. Yaşam alanlarınızdaki Karıncaları yok etmenin yolu ancak bu karınca ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmaktan geçmektedir. İlaclama.com.tr 20 yılı aşan tecrübesiyle her zaman sizlerin yanında olacaktır.

Karınca İçin Ev İlaçlama

Karınca için ev ilaçlama da en iyi ve kaliteli hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. İlaclama.com.tr öncelikle karıncaların yoğun olduğu alanları tespit etmektedir. Muhtemel giriş çıkış noktalarını sizler belirleyerek bu alanların ilaçlamasını sağlamaktayız. Aynı zamanda sizlere bu alanların kapatılması için tavsiyeler veriyoruz. Böylece evlerinizde meydana gelen karınca istilalarına son veriyoruz.

Karınca için ev ilaçlama konusunda yardım alınmadan yapılabilecek bir işlem değildir. Bu alanda uzman ve profesyonel bir ekiple çalışan firmamızı tercih edebilirsiniz. Karınca sorununu kökünden çözüme kavuşturabiliriz.

Karınca eve neden gelir?

Karıncalar çöpçü olarak beslenen canlı grubundadırlar ve her şeyle beslenbilirler. Bundan dolayı yiyecek aramak için evlerimize gelirler. Diğer sebep ise mevsimsel olumsuzluklardan korunmak ve su ihtiyaçlarını karşılamak içinde evlerimize gelebilirler. Karıncalar, çimenler ve çayırlar gibi açık alanlarda höyükler oluşturur. Evlerde yuva yapmazlar ama yiyecekleri ararken içeri girebilirler. Yetersiz yalıtım ve pencere kenarındaki boşluklar, dışarıdaki haşerelerin içeri girmesine izin verebilir. Yapının yakınına inşa edilen höyükler, karıncaların bir eve daha kolay girmesini de sağlayabilir. Bunlar çok büyük karıncalardır ve bazen yanlış bir şekilde marangoz karıncaları oldukları düşünülmektedir.

Karınca Eve Nasıl Girer?

Bahar ayları ile beraber karıncalar da ortaya çıkmakta ve yüksek katlı binalar veya giriş evler demeden her eve rahatça ulaşabilmektedir. Bu durumda eve girmesi engellenemeyen karıncalar bir şekilde evlere girecek bir alan bulmakta ve evi istila etmektedirler. Genellikle kırık çatlak alanlar, kapı altları yada yıpranmış yalıtım malzemelerinin içinden geçerek evlere girerler. Bu durumda yapılacak en doğru karar karınca ilaçlama firması ile irtibata geçmek olacaktır. Başka türlü karıncalar ile baş etmek mümkün değildir.

 

Tarla karıncası yaşadığım alan için ne kadar büyük bir sorun oluşturabilir?

Tarla karınca höyükleri üç ila dört metre genişliğinde ve iki metre uzunluğa kadar olabilir. Büyük yuvalar, çim büyümesini ve çevre düzenlemesini etkiler. Rahatsız edildikten sonra, tarla karıncaları acı verici bir ısırıkla karşılık verebilirler, neyse ki bu ısırıklar kalıcı etkilere sahip değildir. Bir tarla karınca höyüğünü ortadan kaldırmak için, mülk sahipleri yeraltının gizli derin bölümünde bulunan koloninin kraliçesinden kurtulmalıdır ve bu zor olan yöntemdir. Tarla karıncalarını kontrol etmek için diğer yöntemler arasında sıvı böcek öldürücüler ve katı yem granüllerinin kullanımı bulunmaktadır.

 

Karınca ilaçlama Hizmeti; Karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz? 

İstanbul kimya ilaçlama olarak uzman ekibimiz ile sizin tarla karıncası ve diğer türleriyle yaşayacağınız problemi yok etmeye hazırız. Karıncalar sorunu özellikle doğru teşhis ve doğru tedavi isteyen bir türdür. Bu kapsamda türün ve bulunduğu alanın net bir şekilde ortaya konması problemin çözümü için mutlak fayda sağlayacaktır. Her türlü talebinize böcek ilaçlama servisi olarak en hızlı geri dönüş tarafımızdan sağlanacaktır.  

 

Karınca İstila Belirtileri

İşçi karıncaların aktivitesi istila varlığına açık bir işarettir. Bu karıncaların çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda, en büyük belirtileri kendi varlıklarıdır. Tarla karıncalarının en çok karşılaşılan türleri, çim veya diğer bitki materyallerinden yapılmış farklı höyükler üretebilirler.

karınac-ilaclama, karınca-ilaçlama, ilaçlama,

 

Davranış, Beslenme ve Alışkanlıklar

Tarla karıncaları, Formica cinsine ait büyük bir karınca türü grubunu kapsar.

 

Tarla Karıncaları Nerelerde Yaşar?

Bu karıncalar yuvalarını çimler, bahçeler, tarlalar ve parklara yaparlar. Tarla karıncalarının yuvaları genellikle ağaçların, kayaların, kaldırımların, çitlerin veya binaların temellerinin yakınında yer alır. Birçok Tarla karıncası türü toprak altında kazdıkları toprakla bir höyük oluştururlar. Bazen insanlar bu höyükleri ateş karıncası aktivitesiyle karıştırırlar.Tarla karıncalarının bazı türleri yaprak, çim, dal ve hatta çam iğnelerini kullanarak yuvalarını oluştururlar.

 

Karıncalar Nasıl Beslenirler?

Bu karıncalar tatlı özütlerle beslenir. Bu maddeyi un biti ve yaprak biti gibi haşerelerden elde ederler. Tarla karıncaları yaprak bitlerini ağaç ve çalıların üzerinde bulurlar. Bazı tarla karıncaları sürekli olarak yaprak bitleriyle beslenmeye devam ederler çünkü buradan sürekli olarak tatlı özütler elde edebilirler. Tarla karıncaları diğer böcekleri yiyerek de beslenirler. Bazıları ise et türü gıdalarla beslenirler. Tarla karıncalarının çoğu türü çöpçü olarak beslenirler.

 

Karıncalar Isırırlar mı?

Bazen son derece saldırgan ateş karıncaları ile karıştırılan Tarla karıncaları, nispeten uysaldır. Tarla karıncaları sokmaz ama rahatsız edildikleri zaman ısırırlar. Bazı türler ısırdıkları sırada formik asit püskürtebilirler, bu da acı verici bir deneyim ile sonuçlanır. Mağdurlar semptomlar yaşarsa, etkiler tipik olarak yaklaşık bir saat içinde yavaş yavaş kaybolacaktır. Karınca ısırması durumunda bir doktora görünmeniz faydalı olacaktır.

 

Üreme

Cinsin çeşitliliği nedeniyle, türler arasında bir miktar değişiklik gösterdiğinden, üreme hakkında genellemeler yapmak zordur. Temel düzeyde, koloniler yumurta üreten bir kraliçeden oluşur. Yumurtalar koloninin gerekli günlük görevlerini yerine getiren işçiler haline gelir.

 

En Uygun Fiyatlarla Karınca İlaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

Karıncaya Kesin Çözüm ve Önleme İpuçları

Tarla karınca problemlerinin önlenmesi dikkatli bir inceleme ile başlar. Karıncaların yuva yapmak ve içeri girmek için kullanabileceği alanların araştırılması gerekmektedir. Yakacak odunları yerden kaldırın ve evden uzaklaştırın.Karıncaları yuvadan uzaklaştırmak için kuru otları uzaklaştırın.Dış kapıların sıkıca kapatıldığından emin olun.Yapı yalıtımlarının iyi durumda olduğunu kontrol edin.Tarla karıncalarını etkin bir şekilde kontrol edecek ürün ve ekipmana sahip olan yerel haşere kontrolü uzmanlarına başvurmanız tavsiye edilir.

Karınca İçin Ev İlaçlama Fiyatları

Karınca için en makul yol olan karınca ilaçlama fiyatları evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Karınca ilaçlama fiyatlarımız 90 tl den başlamaktadır. Bu alanda uzun süredir var olan firmamızı tercih etmeniz halinde sizlere en iyi desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın. İlaclama.com.tr %100 Memnuniyet garantisi ile çalışmaktadır. Firmamıza sadece bir telefonla ulaşabilir ve bizlerden hizmet talep edebilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmakta ve bunu da garanti etmekteyiz. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak ana hedefimizdir.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nesibe Kaygısız
Nesibe Kaygısız
2 hafta önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nermin Kaya
Nermin Kaya
2 hafta önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim. Bol kazançlar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bülent Özdemir
Bülent Özdemir
3 hafta önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım. Teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bülent Akçay
Bülent Akçay
3 hafta önce
Karınca ilaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nil Aksoy
Nil Aksoy
1 ay önce
Çok hızlı geri dönüş sağladınız teşekkürler
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Gökçe Bilgin
Gökçe Bilgin
1 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Rıza Çilingiroğlu
Rıza Çilingiroğlu
1 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim.Kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nebahat Bahadır
Nebahat Bahadır
1 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim.Bol kazançlar
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Edip Yılmaz
Edip Yılmaz
1 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.Tavsiye ederim.Kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Feride Canan
Feride Canan
2 ay önce
Hizmetiniz ,nazikliğiniz her şey çok kaliteli.Teşekkürler ilaclama.com.tr
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Murat AKYÜZ
Murat AKYÜZ
2 ay önce
Evimde çokça karınca vardı.Sizin sayenizde kurtuldum.Çok teşekkürler.Bol kazançlar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Selami Arslan
Selami Arslan
2 ay önce
Evimde çok karınca vardı.İlaçlama.com.tr'ye başvurup bu durumdan kurtuldum.Çok teşekkür ederim.Kolay Gelsin
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ergün
Ergün
10 ay önce
Karinca hakkında ne kadar cok ilginc bilgi varmıs burada ogrendim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Mehmet Beyazıt
Mehmet Beyazıt
10 ay önce
Karınca hakkında tüm detaylı bilgiler var yazara teşekkür ederim
Değerlendirme: Çok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 Yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma