Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
karınca-ilaçlama-fiyat, karınca-ilaçlama-istanbul

KARINCA 

LATİN ADI:  Formica spp

Boyut: Türlere bağlı olarak, işçilerin büyüklüğü 4 ila 8 mm arasında değişir.

Renk: Renklendirme sarı, kırmızı, siyah veya kırmızı ve siyahın bir kombinasyonunu içerir.

 • Tüm dünyada 12.000’den fazla karınca türü vardır.
 • Bir karınca kendi vücut ağırlığının 20 katını kaldırabilir. 7-8 yaşlarında bir çocuk karınca kadar güçlü olsaydı bir araba alabilirdi!
 • Bazı kraliçe karıncalar yıllarca yaşayabilir ve milyonlarca bebeği olabilir!
 • Karıncaların kulağı yoktur. Karıncalar ayaklarının arasından yerdeki titreşimleri hissederek “duyarlar”.
 • Karıncalar savaştığında, genellikle ölümle sonuçlanır!
 • Yiyecek ararken karıncalar nerede olduklarını belirleyebilmek amacıyla feromon izi bırakırlar.
 • Kraliçe karıncaların yeni bir yuva kurmaya başlamadan önce kanatları vardır. Bu kanatlar sonradan bırakılır.
 • Karıncaların ciğerleri yoktur. Oksijen vücudun her tarafındaki küçük deliklerden girer ve karbondioksit aynı deliklerden ayrılır.
 • Koloninin kraliçesi öldüğünde, koloni sadece birkaç ay hayatta kalabilir. Kraliçeler nadiren değiştirilir ve işçiler üreyemezler.

Evde Karınca Nasıl Yok Edilir ?

evde karınca nasıl yok edilir

Boyutları küçük olsa da, karıncalar yiyecekleri kirleterek ve mülke zarar vererek sağlığımız ve maddi açıdan tehdit olabilirler. Büyük kolonilerde yaşamak ve çalışmak, kontrol edilmezse bir karınca istilası hızla yayılabilir. Eviniz de karıncaları yok etmek için şu ipuçlarını izleyin:

 • Evinizde veya işyerinizde çok sayıda karınca görüyorsunuz yapılması gereken il iş profesyonel karınca ilaçlama hizmeti almaktır.
 • Özellikle mutfak olan ve yemek pişen yda tüketilen tüm ortamlarda alanın etrafındaki çatlakları ve çatlakları kapatın
 • Çöpleri düzenli olarak atın ve kapalı kapaklı çöp kutuları kullanın
 • Yiyecek ve içecek dökülmelerini bekletmeden süpürün veya temizleyin.
 • Bal ve şeker gibi tatlıları kapalı kaplarda saklayın
 • Akan veya sızıntı yapan tesisat borularını ve nem alanlarını onarın veya hızlıca ortadan kaldırın . Unutmayın sadece karıncalar değil tüm haşerelerin önceliği su ve nemdir.
 • Karıncalar için potansiyel yuvalama alanlarını azaltmak için dağınıklığı en aza indirin yaşam alanı içindeki bitki sayısı azaltın veya dikkatli kontrol edin .

 

Karınca Evden Nasıl Gider ?

Öncelikle evinizde sizi rahatsız eden karınca türlerinin doğru tespit edilmesi gerekir. Büyük olasılıkla evinizdeki karıncalar kaldırım karıncalarıdır. Onları dikkatlice gözlemleyin ve özelliklerini not edin. İnternet üzerinden doğru ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Karıncaların bir anda evinizde görünmesi eve nasıl girdikleriyle alakalı büyük bir belirsizlik yaratır. Bunu anlamanın da çok basit bir yöntemi vardı. Eviniz içinde ne ile beslendiklerini bulun ve o besin tanelerini nereye götürdüklerini takip edin. Evinize giriş için kullandıkları noktayı kolaylıkla bulacaksınız.

Açık bir kapıdan, pencereden, hatta bina yapısındaki küçük çatlak ve deliklerden içeri giriyor olabilirler. Karıncalar muhtemelen evin iç duvarları, pencere çerçeveleri veya diğer gizli alanlar gibi yerler de bulunur. Giriş noktasını bulduktan sonra bu açıklıkların ilaçlanması ve kapatılması için harekete geçin.

Giriş noktasını bulduktan sonra yuvalarını bulmak sizin karıncalardan tamamen kurtarabilir. Karınca yuvası nerede? Yine hareketlerini takip etmek sizi yuvaya götürecektir. Karıncalar yuvadan besin kaynağına kadar bir koku izi bırakırlar. Böylece koloniden mutfağınıza kadar aynı izi ileri geri takip ederler.

Kaynağı bulduktan sonra, sorunu etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için adımlar atabilirsiniz.

Birçok ev sahibi, karıncaların ilk belirtisinde kendin yap karınca kontrol çözümlerini denemeyi tercih eder. Ne yazık ki, sonuçlar genellikle tatmin edici olmaktan çok uzaktır. Karınca sorunu tamamen ortadan kaldırılmazsa, küçük bir sorun hızla büyük bir sorun haline gelebilir. Bu, birçok mağdur insanın yardım için profesyonellere ulaşana kadar geçirdiği zamandır.

Karınca kontrol uzmanlarımızdan biri, marangoz karıncaları veya ateş karıncaları gibi sorununuza neden olan karınca türünü belirledikten sonra, onlarla etkili bir şekilde başa çıkmak için en iyi karınca ilaçlama yolunu belirleyebilirler. Sorunu hızlı ve güvenli bir şekilde çözmek için mücadele yöntemleri karınca türlerine göre farklılık gösterebilir. Karıncalar ortadan kaldırıldıktan sonra, geri gelmelerini önlemek için önlemler alabilirsiniz.

 

 

Karınca Nasıl Yok Edilir ?

 

Karınca nasıl yok edilir? Sorusu ilaçlama hizmeti sunmaya gittiğimiz tüm ev ve işyerlerinde karşımıza çıkan bir husustur. Birçok haşere gibi karıncalar da iyi bir besin kaynağı bulduklarında içeride daha fazla dolaştıklarını gözlemleriz.

Genellikle nem, yiyecek, barınak, uygun sıcaklıklar avantajlarından faydalanmak üzere içeri girerler. Bir şey tespit edildiğinde izci karıncalar hızlıca diğer koloni üyelerine durumu haber verir. Haber koloni içinde hızlıca yayılır ve bir karınca istilası ile ansızın karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bununla birlikte mutfak bir yiyecek hazırlama alanı olduğundan yiyeceklerinizi kirletme korkusuyla karıncalardan kurtulmak için ilaçlama hizmeti almak istemeyen fakat sonradan bize ulaşan mağdurlarla karşılaşıyoruz. Unutmayın ki ilaclama.com.tr ilaçlama profesyonelleri ortamınızda uyguladığı ilaçlama hizmetiyle gıda kirlenmesi ya da malzeme hasarına asla müsaade etmez.

Bulunduğunuz ortamda karıncaları yok etmek için öne çıkan 2 metot vardır. Bunlar kendinizin deneyebileceği doğal yöntemler ve ürünler diğeri ise profesyonel ilaçlama hizmetidir.

Karıncalardan kendi başınıza kurtulmaya çalışmak sizin için bir çözüm gibi görünmüyorsa, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri profesyonelleri aramaktır. Karınca ilaçlama ve mücadele çözümleri için ilaclama.com.tr herzaman hazır olduğu asla unutmayın.

Karıncalardan nasıl kurtulabileceğinizi bir sonraki başlıkta analiz ederek anlattık!

 

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum ?

Karıncalardan kurtulmak söz konusu olduğunda, iki temel seçenek vardır: onlardan kendiniz kurtulun veya bir profesyonel karınca ilaçlama hizmeti alın. Bir karınca istilası ile karşılaşıldığında genellikle kendim üstesinden gelebilirim düşüncesi hakim olmaktadır. Bununla birlikte, karıncalardan kurtulmanın en etkili yolu profesyonelleri mücadele için çağırmaktır. Karınca kontrol uzmanlarımız, karınca probleminin kökünü sonsuza dek ortadan kaldırabilecek hizmet ve yönlendirmeleri sizlere sağlayabilir.

Kendinizin yapabileceği doğal ürünler seçeneği mevcut sorunları gidermek için doğal ürünlerin satın alınmasını ve doğru kullanılmasını gerektirir.

Profesyonel ilaçlama seçeneği ise potansiyel bir karınca istilasını ilk tespit ettiğiniz anda sizin en güvendiğiniz haşere uzmanlarınızı bulmanızı gerektirir. Bu seçenek kesinlikle tecrübelerimizle sabittir ki  durum daha da kötüleşmeden önce problemden erken kurtulmak için en iyi fırsatı sunmaktadır.

Karıncalardan Kurtulmak içi Doğal çözümler

Karınca sorununuzu kendi başınıza kontrol etmeye karar verirseniz, spreyler veya karınca tuzakları gibi birkaç temel satın alabileceğiniz ürün seçeneği vardır.

 • Karıncaların bulunduğunuz alana erişimi engellemek ve olası yuvalama alanlarını kaldırmak için yapabileceğiniz bazı küçük ev düzenlemeleri de vardır. En küçük yapısal boşluklar karıncaların evinize girmesine izin verebilir.
 • Kapıların altındaki, pencerelerin etrafındaki ve dış cephe kaplamasındaki tüm boşlukları ve çatlakları kapatın.
 • Sıvı veya yiyecek sızıntılarının mümkün olduğunca çabuk temizlendiğinden emin olun. Bunlar karıncalar için başlıca cezbedici unsurlardır.

Kendin yap doğal çözümleri profesyonel tedaviden daha ucuz ve daha kolay görünse de aslında aldığınız ürünlerin miktarı ve tekrar sayısının fazla olması sizin o parayı ve zamanı en aynı miktarda harcamanıza sebep olurken garantili bir çözüm asla olmazlar.

Kendinizin yapabileceği çözümler karınca istilası kesin çözüm garantisi olamaz. Bu çözümlerin etkili olması daha uzun sürebilir. Yuva erişilemeyen bir alanda gizlenmişse başarısız olma riski çok daha fazla artar. Eğer herhangi bir karınca geride kalırsa koloni bir kez daha üremeye başlar.

Karıncalar için Profesyonel ilaçlama hizmeti

Evinizde veya işinizde bir karınca sorunuyla uğraşıyor olsanız da, yanınızda profesyonellerin olduğunu bilmek güven vericidir. Kullandığımız profesyonel ürünler hem çocuklarınız hem de evcil hayvanlarınız için güvenlidir hem de oldukça etkili olduğunu 25 yıllık tecrübemizle ifade ediyoruz.

İşletmeler için karıncalar faaliyet gösterdikleri sektörün türüne bağlı olarak çeşitli risk seviyeleri oluşturabilirler. Karıncalar marka itibarını, müşteri yorumlarını, çalışan moralini, operasyonel verimliliği ve nihayetinde kalite çizgisini etkileyebilir.

Bir karınca istilasını ortadan kaldırmak söz konusu olduğunda kendinizin bir şeyler denemesi hem maliyetli hem de uzun bir zaman gerektirir. Sonunda yaşanacak büyük oranda başarısızlık ise gerçekten bu beladan kurtulmak için sizleri profesyonel çözümlere yönlendirecektir.

 

Mutfakta Karınca Nasıl Yok Edilir?

Bol miktarda gıda kaynağına yakınlık sunan mutfak alanları genellikle karıncaları ve diğer zararlıları en çok çeken yerdir. Mutfakta karıncaları yok etmek için ;

 • Öncelikle karınca istilasını yok etmek ve kontrol altına almak için profesyonel ilaçlama hizmeti alın
 • Mutfak yüzeylerini ve zeminleri her gün temizleyin.
 • Bulaşıkları kullandıktan hemen sonra yıkayın.
 • Köpeğiniz veya kediniz yedikten sonra evcil hayvan maması kaselerini sudan geçirin ve yere dökülenleri mutlaka toplayın.
 • Karıncaları uzaklaştırmak ve bıraktıkları feromon kokusunu gidermek için temizlik ürünleriyle alanı silin.
 • Yiyecekleri kapalı kaplarda veya kilitlenen torbalarda uygun şekilde saklayın.

 

 

Karınca İlaçlama

karınca ilaçlama

Karıncaları yok etmek için öncelikli olarak eve nereden giriş yaptıklarını bulmak gerekmektedir. Eve nereden giriş yaptıklarını bulsanız bile karıncalar çöpçü olarak beslendikleri için sürekli gıda aramaktadırlar. Evlere ve işyerlerine her zaman girecek bir yok bulmaktadırlar. Evinizi karınca istilalarından kurtarmak isterseniz profesyonel karınca ilaçlama firmasıyla anlaşmak en doğru tercih olacaktır. Yaşam alanlarınızdaki Karıncaları yok etmenin yolu ancak bu karınca ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmaktan geçmektedir. İlaclama.com.tr 20 yılı aşan tecrübesiyle her zaman sizlerin yanında olacaktır.

 

Karınca için Çözüm

Karıncalar için uygulanabilecek çözümler kendinizin yapabileceği doğal ürünler ve profesyonel ilaçlama hizmetleri olmak üzere 2 ana başlık altında birleşmektedir. Müşterilerimizin çoğunu önce evde birşeyler deneyip hem zaman hemde parasını bu işler için harcayan kişiler oluşturmaktadır.

Biz ilaclama.com.tr olarak 25 yıldır karıncalar konusunda kesinlikle zaman kaybetmenize ve bu hususta extra para harcamanıza gerek olmadığını ifade ediyoruz. ilaclama.com.tr den alacağınız %100 Memnuniyet Garantili karınca ilaçlama hizmetiyle bu haşerenin evinizde ve işyerinizde 1 dk daha sizi rahatsız etmesine müsaade etmeyiniz.

 

Karınca ilaçlama İstanbul

ilaclama.com.tr İstanbul merkezli kuruluşa sahip 25 yıllık karınca ilaçlama firmasıdır. İstanbul evlere ve işyerlerine karınca ilaçlama hizmeti sunan en geniş servis ağına sahibiz. Bu sayede sizin belirttiğiniz zaman aralıklarında sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. karınca ilaçlama istanbul firması olarak her ilçede her gün ilaçlama hizmetlerimiz mevcuttur yani size en yakın ve en hızlı ilaçlama firmasıyız.

4443471 Nolu tel üzerinden istediğiniz zaman bize ulaşabilir ve haşere sorunlarınıza çözüm talep edebilirsiniz. İstanbul da size en yakın ve en uygun fiyatlı ilaçlama servisiyiz.

 

Evde karınca ilaçlama

Karınca için ev ilaçlama da en iyi ve kaliteli hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. İlaclama.com.tr öncelikle karıncaların yoğun olduğu alanları tespit etmektedir. Muhtemel giriş çıkış noktalarını sizler için  belirleyerek bu alanların ilaçlamasını sağlamaktayız. Aynı zamanda sizlere bu alanların kapatılması için tavsiyeler veriyoruz. Böylece evlerinizde meydana gelen karınca istilalarına son veriyoruz.

Karınca için ev ilaçlama konusunda yardım alınmadan yapılabilecek bir işlem değildir. Bu alanda uzman ve profesyonel bir ekiple çalışan firmamızı tercih edebilirsiniz. Karınca sorununu kökünden çözüme kavuşturabiliriz.

 

Karınca İlaçlama Doğal Yöntemler

Onlardan kurtulmak için en etkili eylem şekli olarak bu yöntemi önermiyoruz fakat sizler için neler yapılabileceğini derledik.

Karıncalar yiyecek bulduklarında koku izleri bırakırlar. Bu izleri dezenfektan veya çamaşır suyu ve bez vasıtasıyla silmeniz gerekir. (Tek başına su izi yok edemez.)

Basit bir su ve sirke karışımı da izi etkili bir şekilde silebilir. Buradaki amacınız izi yok etmek. Bu işlemler karıncaları öldürmek veya etkisiz hale getirmek için değildir. (izleri yok olan karıncalar maalesef ama bir şekilde yeni izler oluştururlar )

Karıncaları kovmak için bazı ev çözümlerini de kullanabilirsiniz. Örneğin, karıncalar narenciye kokularını sevmezler. Limon suyunu, portakal kabuklarını veya salatalık kabuklarını ılık suyla karıştırarak bir doğal kovucu oluşturabilirsiniz. Daha sonra çözeltiye bir bez batırın ve yüzeylerinizi silmek için kullanın. Zemini paspaslamak için benzer bir çözüm kullanabilirsiniz.

Baharatların ve bitkilerin karıncaları kovduğu da bilinmektedir. Etkili seçenekler arasında sarımsak, nane, fesleğen, acı biber veya acı biber, karanfil veya karabiber bulunur.

Diyatomlu toprak başka etkili bir önleyici tedbirdir. Çatlakları ve küçük delikleri kapatmak için kullanabilir veya karınca aktivitesinin olduğu kenarlara uygulayabilirsiniz. Duvarlara ıslak diyatomlu toprak da püskürtebilirsiniz.

 

Karınca ilaçlama fiyatları

Karınca ilaçlama fiyatlarımız 300 tl den başlamakta ve ortam büyüklüğü haşere yoğunluğu ve işlemin periyodik olup olmaması gibi değişkenlere bağlı olarak artmaktadır. ilaçlama hizmetlerimiz %100 Memnuniyet Garantilidir. Ev, ,iş yeri tüm ortam tiplerinde Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı, TSE ve ISO sertifikalı kaliteli ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Bulunduğunuz ilçeye her gün ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

 

Karınca İlaçlama Nasıl yapılır ?

Karınca ilaçlama işlemi 3 temel aşamadan oluşur. ilaclama.com.tr olarak bu aşamaları şu şekilde planlarız;

1- karınca türünün belirlenmesi

2- giriş noktaları ve yuva olarak kullandıkları alanların belirlenmesi

3- Detaylı ve kaliteli ilaçlama hizmeti

Karıncaların türleri yaşamları hakkında bilgi verir. Örneğin marangoz karıncaları ve kanatlı karıncalar genellikle ahşap çatlak ve oyuklara kümelenir. Kaldırım ve bahçe karıncaları evinize yakın bir yuvadan bir boşluk vasıtasıyla evinize girip çıkabilir. Kaynağın belirlenerek ilaçlama planlanması çok daha etkili ve uzun süreli koruma sağlamaktadır.

ev veya işyeri içinde büyük eşya değişiklikleri gibi düzenlemelere gerek yoktur. Karıncalar genellikle süpürgeliklerden ve cam kenarları, balkon boşlukları gibi malzemenin duvarla temas yaptığı boşluklardan içeri girerler. Bu sebeple ilaçlama hizmetimiz tüm duvar ve kapı kenarlarını detaylıca ilçalamayı içerecektir. Bunun haricinde başka yapısal boşluklar risk oluşturuyorsa oralarda ilaçlanarak ilaçlama hizmeti tamamlanır.

Sonrasında ev sakinleri 2 hafta içinde tekrardan gerçekleşecek karınca aktivitelerini iyi takip etmeli ve bize raporlamalıdır. Böyle zamanlarda Memnuniyet garantimiz devreye girer. Sizler haşere sorunundan kurtulana kadar ilaclama.com.tr her zaman iletişim kanallarını açık tutacaktır.

 

Karınca ilaçlama firması

İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi karınca ilaçlama firması ilaclama.com.tr dir. Başlıca sebepleri ise şunlardır;

 • ilaclama.com.tr de istediğiniz zaman aralığına randevu oluşturabilirsiniz
 • ilaclama.com.tr hergün her ilçede ilaçlama yapan ve size en yakın , en hızlı ilaçlama servisidir
 • ilaclama.com.tr 25 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ve memnuniyet prensibi garantisiyle en iyi hizmeti sunmayı ve sonrasında destek sağlamayı hedeflemektedir.
 • ilaclama.com.tr en iyi haşere ilaçlama fiyatları şeffaf bir şekilde sunar. Dilerseniz arayabilir, form doldurabilir yada ilaçlama fiyat modülünü kullanarak fiyatınızı zaman kaybetmeden kendiniz öğrenebilirsiniz.

 

Karıncaya Kesin Çözüm ve Önleme İpuçları

Tarla karınca problemlerinin önlenmesi dikkatli bir inceleme ile başlar. Karıncaların yuva yapmak ve içeri girmek için kullanabileceği alanların araştırılması gerekmektedir. Yakacak odunları yerden kaldırın ve evden uzaklaştırın. Karıncaları yuvadan uzaklaştırmak için kuru otları uzaklaştırın.Dış kapıların sıkıca kapatıldığından emin olun.Yapı yalıtımlarının iyi durumda olduğunu kontrol edin. Tarla karıncalarını etkin bir şekilde kontrol edecek ürün ve ekipmana sahip olan yerel haşere kontrolü uzmanlarına başvurmanız tavsiye edilir.

 

Karınca İçin Ev İlaçlama Fiyatları

Karınca için en makul yol olan karınca ilaçlama fiyatları evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Karınca ilaçlama fiyatlarımız 100 tl den başlamaktadır. Bu alanda uzun süredir var olan firmamızı tercih etmeniz halinde sizlere en iyi desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın. İlaclama.com.tr %100 Memnuniyet garantisi ile çalışmaktadır. Firmamıza sadece bir telefonla ulaşabilir ve bizlerden hizmet talep edebilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmakta ve bunu da garanti etmekteyiz. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak ana hedefimizdir.

 

 

Evde Karınca Neden Olur?

Karıncalar çöpçü olarak beslenen canlı grubundadırlar ve her şeyle beslenebilirler. Bundan dolayı yiyecek aramak için evlerimize gelirler. Diğer sebep ise mevsimsel olumsuzluklardan korunmak ve su ihtiyaçlarını karşılamak içinde evlerimize gelebilirler. Karıncalar, çimenler ve çayırlar gibi açık alanlarda höyükler oluşturur. Evlerde yuva yapmazlar ama yiyecekleri ararken içeri girebilirler. Yetersiz yalıtım ve pencere kenarındaki boşluklar, dışarıdaki haşerelerin içeri girmesine izin verebilir. Yapının yakınına inşa edilen höyükler, karıncaların bir eve daha kolay girmesini de sağlayabilir. Bunlar çok büyük karıncalardır ve bazen yanlış bir şekilde marangoz karıncaları oldukları düşünülmektedir.

 

Karınca Eve Nasıl Girer?

Bahar ayları ile beraber karıncalar da ortaya çıkmakta ve yüksek katlı binalar veya giriş evler demeden her eve rahatça ulaşabilmektedir. Bu durumda eve girmesi engellenemeyen karıncalar bir şekilde evlere girecek bir alan bulmakta ve evi istila etmektedirler. Genellikle kırık çatlak alanlar, kapı altları yada yıpranmış yalıtım malzemelerinin içinden geçerek evlere girerler. Bu durumda yapılacak en doğru karar karınca ilaçlama firması ile irtibata geçmek olacaktır. Başka türlü karıncalar ile baş etmek mümkün değildir.

 

 

karınac-ilaclama, karınca-ilaçlama, ilaçlama,

 

 

Karınca Neye Gelmez ?

Karıncalar hem ev hem de işletmeler için büyük sıkıntı olabilirler. Çoğu zaman, insanlar önce ev yapımı ürünleri ve doğal çözümleri kullanarak sorunlarını kontrol etmeye çalışırlar. Bu çözümlerin çoğuyla ilgili ortak sorun % 100 etkili olmadıkları ve yanlış kullanımlar sebebiyle çoğu zaman karıncaların evinize geri dönmelerine neden olmalarıdır.

Kabartma tozu, tarçın, limon ve sirke gibi doğal çözümler sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilir fakat ciddi bir karınca istilası varsa muhtemelen yetersiz kalacaktır. Bu çözümlerin etkinliği uygulamadaki başarıya bağlıdır. Bu nedenle karıncalar ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olmak faydalıdır. Boraks içeren doğal kovucular biraz daha etkili olabilir, ancak karışım çocuklar ve evcil hayvanlar için zararlı olabilir.

Karıncalara karşı kullanabileceğiniz tüm kendinizin yapabileceği ürünleri detaylarıyla hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Karınca neye gelmez ?  Neyin kokusunu sevmez ? tüm merak ettiklerinizi sizin için cevapladık. Mutlaka tıklayınız: Karınca neye gelmez?

 

 

Kanatlı Karınca

Yaz aylarında evin içinde kanatlı karınca bulmanız evinizin içinde yuvası olduğu anlamına gelmez . Kanatlı karıncalar genellikle üremek için uçarlar ve kendilerine üremeye elverişli alan ararlar. Bu aşamada evinizde gördüğünüz kanatlı karınca hareketliliğini çok dikkatli takip etmeniz gerekmektedir. Kanatlı karıncalar genel olarak Türkiye’de ki en yaygın karınca türlerinden biridir.

Aslında Kanatlı karınca olarak bildiğimiz karınca türü marangoz karıncalarının bir üreme formudur. Yani üreme safhasında kanatları vardır. Çiftleştikten kısa bir süre sonra kanatlarını düşürürler ve uygun bir yuvalama yeri aramaya başlarlar. Genellikle yapılara girerler, ancak nadiren bir yuva yeri bulmayı başarırlar ve çoğu kanatlı form bir yuva kurmadan önce ölür.

Kış aylarında evde marangoz karıncaları görmediyseniz, muhtemelen endişelenmenize gerek yoktur. Sonbaharın Sonu, kış ve ilkbaharın erken zamanlarında evinizde kanatlı karınca görüyorsanız evde yuva olma ihtimali yüksektir.

İç mekanda yuva yaptıklarında, ıslak veya nemli, ahşap kapalı bir alanı tercih ederler. Kanatlı karıncalar pencerelerin, kapıların, duşların, küvetlerin, bulaşık makinelerinin, sızdıran boruların ve kanalizasyonların etrafındaki ve sızdıran çatı tavanı altındaki aşırı neme ilgi duyarlar. Ayrıca içi boş kapılar, sahte kirişler ve mavi tahta köpük yalıtımı gibi kuru alanlar da onları bulabilirsiniz.

Kanatlı karıncalar hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız : Kanatlı karınca 

 

 

En Uygun Fiyatlarla Karınca İlaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

 

Karınca Yumurtası

Karıncalar yumurta bırakarak üreyen canlılardır. Karınca yumurtlama işlemi türün devamı ve görev paylaşımı açısından oldukça önemli bir doğal olaydır. karıncalar yumurtalarını dışlarındaki yapışkan sıvı sayesinde kümeler halinde bir arada tutarlar. Bunun hem saldırı altında yumurtaları korumak aynı zamanda beslenme kolaylığı açısından bir çok faydası vardır.

Karınca yumurtası anından itibaren 3 yaşam evresini tamamlayan karıncalar yetişkim bir karınca halini alırlar. Yumurtalar beyaza veya şeffaf renklidir. ve ilerleyen aşamalarda koyu renkli olurlar. yumurta, larva ve pupa aşamalarını tamamlayan karıncalar yetişkin karıncalar olarak kolonilerine katılırlar.

Karınca yumurtası, gelişim aşmaları ve karınca yumurtası yağı hakkkında daha fazla bilgi almak için Mutlaka Tıklayınız: Karınca Yumurtası

 

 

Karınca Yuvası

karınca yuvası

Karıncaların yuvaları birbirinden çok farklı görünebilir. Karınca türlerinin kendilerine has yuva inşa etme yöntemleri bulunmaktadır. Bazıları yuvalarını toprağa inşa ederken bazırları ise ağaçları tercih eder.

Genel olarak incelendiğinde karıncaların soğuk yerine sıcaklığı tercih ettiklerini çabucak fark edilir. Gezegenimizin tropik bölgelerinde karınca türleri iç içe yaşarlar ve tür sayısı oldukça fazladır. Kutuplara yaklaştıkça yaşayan karınca türü sayısı azalır. Bu sıcaklık sevgisi ılıman bölgelerde genellikle taşların veya ısı üreten diğer nesnelerin altına inşa edilmiş karınca yuvalarının nedenlerini de çok iyi açıklamaktadır. Sıcaklığın 20 derece ve üzerinde olması yavru karıncaların yumurtadan çıkmaları gerkeen kuluçka süresinin daha hızlı olmasına neden olur.

Çoğu insan karınca yuvasına dikkat etmez ve bundan dolayı bütün karınca yuvaları onlara birbirinin aynısı gibi gelebilir. Örneğin orman karıncaları bulundukları ortamdaki toprak, dal,  reçine, yapraklar ve kömürün küçük parçalarından büyük sağlam bir karınca höyüğü inşa ederler. Bu höyük hem savunma hemde meteorolojik şartların olumsuz etkilerinden korunmak ve olumlu şekilde kullanabilmek amacıyla yapılır.

Karıncalar yuva yaparken dikkat ettikleri en temel unsurlar şunlardır;

 • Yuvadaki karıncaları korumak
 • Yağmur suyunu dışarı atmak
 • Güneş ısısından max fayda sağlamak
 • Güneş battığında ısıyı korumak

Bu unsurlara dikkat ederek en iyi yuvayı yapma gayreti içindedirler.

Bazı karıncalar yuvalarını bitki üzerine birlikte fayda sağlayacakları şekilde inşa ederler. Karıncalar bitkiyi diğer haşere ve canlılardan korurken bitkide onlara güvenilir bir ev ortamı sağlar. Böylece birlikte fayda sağlarlar

Karıncalar yuva yaparken farklı stratejiler kullanabilirler. Örneğin siyah bahçe karıncaları bir höyük inşa etmek yerine özellikle ısıyı emen taş ve benzeri maddeleri yuvanın girişinde dağınık bir kir topluluğu gibi tutar. Bu kısım daha fazla ısı enerjisi tutar ve bunu korur. Bu yapının at tarafında yavrular, yumurtalar ve kraliçe durur. Böylece ilkbaharın en erken dönemlerinde daha fazla populasyona ulaşırlar. Karıncaların rekabetçi dünyasında bu gibi olaylar çok önemlidir.

Genel olarak karıncalar toprağın içinde oda benzeri bölümler oluşturup yuvalarını toprağın iç kısmında inşa ederler.

Karınca yuvaları hangi yönü gösterir?

Karınca yuvalarının giriş kısmı ülkemizde güneyi göstermektedir. Arkalarında bulunan toprak kısım ise küzey tarafı göstermektedir. Dünya üzerinde kuzey z yarım kürede bulunan karınca yuvalarının giriş kısmı güney ve güneydoğu yönü olcak şekilde konumlanır. Güney yarım kürede bulunan karınca yönleri ise kuzey ve kuzey batı istikametlerini göstermektedir.

 

 

Karınca Isırığı

Karınca sokması veya ısırmasına vücudumuzun verdiği en genel ve belirgin tepki kabarmış bir kızarıklıktır.

Birkaç gün içinde yara izi ve şişliği genelde inmektedir. Isırık izi birkaç gün içinde içi iltihap dolu bir kabartıya dönüşmektedir. Karınca ısırıkları genellikle birden fazla ısırık iziyle vücudumuzda görünürler. Özellikle ısırılan ve yaygın bilinen kırmızı- ateş karınca türü çok saldırganlar ve çok defa ısırır ve sokabilirler.

Karınca ısırıkları son derece ağrılı kaşıntıya ve yanmaya neden olabilir. Ateş karıncası gibi türlerin sokmasında zehirde bulunmaktadır. Iısırma vakaları yaşandığında bazı kişilerde nadiren de olsa bölgesel vücut tepkilerinden fazlası meydana gelebilir. Bu durum kişiler de şiddetli alerjik tepkilerin ortaya çıkmasıyla gerçekleşir. Bu anafilaksi reaksiyonların bir dizi fiziksel belirtiye neden olabileceğini belirtilmektedir. Örneğin, bacağınızdan ısırıldıysanız ve alerjiniz varsa, karınca ısırığı tüm bacağınızın şişmesine neden olabilir veya nefes alamamanıza neden olabilir.

Karınca Isırığı, karınca ısırığına ne iyi gelir ? tedavi yöntemleri gibi  merak edilen her şeyi sizler için açıkladık. Mutlaka tıklayınız : Karınca ısırığı

 

 

Karınca Türleri

Dünya çapında 15000 karınca türü olduğu görüşü bilim çevrelerinde hakimdir. karıncalar 6 bacağa sahiptir. Tüm karınca türleri benzer görünümlere sahiptirler. Onları birbirinde farklı kılan ise renkleri ve boyutlarıdır. Herbiri türüne göre göre farklı yaşam alanlarını yuvalamak için tercih edebilirler. Genel olarak beslenme şekilleri çok benzer olsada türlerin beslenmede öncelik verdiği besinler çok farklı olabilmektedir.

Kırmızı Karınca

kırmızı karınca

Görünüm

Kraliçeler 1.5 cm uzunluğundadır.

İşçiler 0.5 cm uzunluğundadır.

Bakır kırmızısı bir baş ve Daha da koyulaşan kırmızı kahverengi bir vücuta sahiptirler

Yaşam Döngüsü

Yuvadan ayrıldıktan ve çiftleştikten sonra kraliçe yumurtalarını bırakmak için uygun bir yer arar. Uygun bir yer bulduğunda ilkbaharın sonlarında tek seferde 125’e kadar yumurta bırakabilir.

Larvalar 8 ila 10 gün içinde yumurtadan çıkar ve pupa evresi 9 ila 16 gün sürer.

Larvalar kraliçenin tükürük bezlerinden salgılarla beslenirler. Kraliçe kırmızı karıncalar ilk işçi karıncalar ortaya çıkana kadar kanat kaslarını beslenmek için kullanırlar. Bu ilk larva grubu işçilere dönüştükten sonra kraliçenin rolü yumurtlamaya devam etmek olur. Günde 1500’e kadar yumurta bırakabilirler. İşçi karıncalar larva bakımı, yuva yapımı ve yiyecek arama ile görevlerine devam eder.

Davranış karakteristiği

Kırmızı karıncaların beslenmesi böcekler, solucanlar ve omurgalılar da dahil olmak üzere ölü hayvanlardan oluşur. İşçiler ayrıca tatlı yiyecekler, proteinler ve yağlardan oluşan gıdaları toplarlar.

Sürünün özellikleri, kraliçeler ve yetişkin erkekler arasındaki çiftleşme, yazın ortasından sonuna kadar olan aralıkta gerçekleşir. Erkekler çiftleşme sonrası ölürler.

Yuva yerleri, 40 cm yüksekliğine kadar olan bir höyük veya zeminde bulunan nesnelerin yanında olabilir. Örneğin zeminde bulunan kütükler olabilir.

Kızdıklaırnda agresif tepki verirler ve ağrılı sokmaya neden olabilirler. Bu durum yaklaşık 48 saat sonra iltihap karbarmasıyla sonuçlanır.

Bu karıncalar  hem bitkileri tahrip eden, hem açık hem de kapalı yerleşim alanlarını istila eden büyük bir tarımsal ve kentsel zararlıdır.

 

Marangoz Karınca

marangoz karınca

  Görünüm

İşçiler  0.5 cm uzunluğundadır.

kraliçe 1 cm uzunluğundadır.

Siyahımsı renk en yaygın olanıdır, ancak siyah ve kırımızsı kahverengi de  olabilir

6 bacağa sahiptir.

  Yaşam Döngüsü

Sürüler ilkbaharda ortaya çıkar.

Marangoz karıncalarının kolonileri 3-6 yıl yaşayabilir.

  Davranış karakterisitiği

Yaşam alanı olarak hem nemli hem de kuru odunları tercih edebilirler. Özellikle nemli veya su sızıntıları ile nemlendirilmiş ahşabı tercih ederler.

İç alanlarda pürüzsüz bir görünüme dolap, parke vb gibi ahşap alanları yerleşmek için tercih edebilirler.

Dış alanlarda bazen ağaçların bölümlerini oyarak yuva yapabilirler.

Görünmeleri genellikle gündüzleri ve ilkbaharın ilk zamanları ve yaz aylarında yiyecek ararken gerçekleşir. Ahşap yemezler. Evlerde tatlı maddelere, yağlara ve et gibi protein parçalarına ilgi duyarlar.

Nadiren insanlarla temas ederler. Genellikle kaçmayı tercih ederler. Temas esnasında nadiren ısırma gerçekleşir ve iğneleri yoktur.

.

. Marangoz karıncalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız: Marangoz karınca 

.

.

.

.

.

Siyah Ev Karıncası

siyah ev karıncası

Görünüm

Renkleri Parlak ve siyahtır.

2.5 – 3 mm uzunluğunda küçüktür.

Yaşam Döngüsü

Larva, Yetişkinler tarafından beslenirler.

Larva yetişkine benzeyen kremsi beyaz renkte görünür. Bazen etraflarında koruyucu bir ipek kozası vardır.

Yetişkin siyah ev karıncaları belirgin üç vücut bölümü ile ortaya çıkar. Bunlar: baş, göğüs ve karın.

Yumurta evresi ile yetişkin karıncalar arasındaki süre 6 hafta veya daha fazla sürebilir. Bu süre karınca türü, sıcaklık ve yiyecek mevcudiyeti gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Döllenmiş yumurtalar dişi olur, döllenmeyenler erkekler olur.

Davranış Karakteristiği

Bu karıncalar mutfaklarda, çöplerde ve ayrıca köpek dışkılarında sıklıkla görünen çöpçü haşerelerdir. Bu nedenle Siyah ev karıncaları salmonella gibi hastalıkları yayabilirler.

Bu türün geneli yoğun siyah renkli  Kara Ev Karıncalarından oluşur ve tatlı gıdalara çekilirler.

Açık sarımsı kahverengi sahil Kahverengi Karıncaları et ürünleri ve yağlı ürünlerle beslenmeyi tercih eder.

En etkili kontrol önlemi koloniyi bulmak ve ilaçlamaktır.

 

Kokulu Ev Karıncası

kokulu ev karıncası

  Görünüm

Siyah veya kahverengi gövdelere sahiptirler.

2-3 mm boyutlara sahiptirler.

100.000 Üyeye kadar büyük koloni kurabilirler.

İğneleri yoktur, sokmazlar.

  Yaşam döngüsü

Genellikle evlerin içinde veya çevresinde yuva yaparlar

İlkbahar ve yaz aylarında çoğalır ve yayılır.

Kış aylarında ana yuvalarına geri dönerler.

Yuva kaldırılmadıkça evleri tekrar tekrar istila edebilirler.

  Davranış Karakteristiği

Ezildiğinde güçlü çürümüş hindistancevizi veya kokmuş tereyağı kokusu ile bilinir.

Ölü böcekler ve şekerli maddelerle beslenir.

Mutfaklarda, banyolarda, dolaplarda veya yiyecek kırıntılarının veya yiyecek kalıntılarının bulunduğu herhangi bir yerde görülür.

Genellikle evlerin içinde veya çevresinde ve duvar boşluklarında yuva yaparlar.

.

Arjantin Karıncası

arjantin karıncası

Görünüm / Açıklama

Yaklaşık 1,6 mm uzunluğunda işçiler.

Açık ila koyu kahverengi renktedir.

Isırabilir ve sokabilirler.

Yaşam Döngüsü

İşçi karıncaları ilkbaharda üretilir ve sonbahara kadar sayıları artar.

İlk baharın başlarında işçilerden önce üretilen kanatlı karıncalar (üreme Kralları ve Kraliçeleri) üç ay içinde olgunlaşır ve kısa bir süre sonra çiftleşir.

Arjantin karıncaları yuvalarında çiftleşirler, böylece başka bir alanda bir anda sürü istilası meydana gelmez.

Davranış Karakteristiği

İşçi karıncaları gıda aramak için çok daha uzun mesafelere gitme eğilimindedirler. Böylece yuvalarının takip edilmesi güçleşir.

Tatlı yiyecekleri tercih ederler, aynı zamanda canlı ve ölü böcekleri, etleri, tahılları ve meyveleri de yerler.

Arjantin karıncaları kendi bölgelerinden diğer karınca türlerini kovarlar.

.

.

.

 

Firavun Karıncası

firavun karıncası

Görünüm

İşçiler 1.5-2 mm uzunluğunda, sarı-kahverengi renktedirler.

Erkekler 3 mm uzunluğunda, siyah ve kanatlıdırlar.

Kraliçeler 3.5-6mm uzunluğunda, koyu kırmızı renkte kanatlıdırlar.

Yaşam döngüsü

Çok kraliçeli koloni kurarlar.

Sürü, yılın herhangi bir zamanında meydana gelebilir.

Kanatlı yetişkinler nadiren uçarlar, bu yüzden nadiren görülürler. Çiftleştikten sonra kanatlar kısa sürede kaybolur.

Alışkanlıklar

Genellikle ısıtma sistemleriyle ilişkili olan iyi tanımlanmış yuvalar yaparlar. İçeride yüksek proteinli yiyeceklerle beslenir – et, yağ, kan, ölü böcekler vb.

Yeni kolonileri genellikle bulundukları yuvada ilaçlama veya diğer sebeplerle rahatsız edildiklerinde  başka alanlarda kurarlar. Bunun haricinde başka yerde yuva kurma eğilimleri çok yoktur.

Her kraliçe ömrü boyunca 3.500’e kadar yumurta üretir.

Yuva yerler, sıcak yapıların boşluk alanlarındaki daha derin yerlerdedir. Genellikle hastanelerde bulunabilirler. Nemli koşulları severler. Koloniler birkaç düzine ila 300.000 birey arasında değişebilir.

.

 

Şeker karıncası

şeker karıncası

Görünüm

Şeker karıncaları genel olarak 1-2 mm arasında küçük karıncalardır.

Dişiler turuncu renkli gövdelere sahipken, erkekler tamamen siyah ve kanatlıdır.

Şeker karıncaları sokamaz, ancak daha büyük türlerin çok güçlü çeneleri vardır ve ısırıkları ağrılı olabilir.

Bu karıncalar ayrıca iki ayrı sınıf oluşturarak çalışırlar: büyük askerler ve küçük işçiler. Askerler daha güçlü görünürken, işçiler daha incedir.

Yaşam Döngüsü

Şeker karıncaları ilkbaharda önemli bir sorun haline gelebilir.

Şeker karıncaları nemli ortamlarda geliştiğinden, daha nemli ve yağışlı alanlarda yaşama olasılığı daha yüksektir.

Davranış Karakteristiği

Şeker karıncaları, isimlerini genellikle bir ev mutfağının etrafında, bazen banyolarda görülen tatlı eşyalarla beslenmekten alırlar.

Bu karıncalar neme ilgi duyar. Bu nedenle evdeki banyo veya mutfak lavaboları gibi yüksek su içeriğine sahip herhangi bir oda şeker karınca istilasına maruz kalır. Mutfağınızda herhangi bir şeker türü varsa, Şeker karıncaları gelebilir. Şeker karıncalarının çoğu nektarla beslenirken, ağaç özleri ve meyvelerle de beslenebilirler.

Zararlı olmasa da, uygun önlemleri almazsanız şeker karıncaları mülkünüzü kolayca istila edebilir.

.

 

 

.

.

.

Biçerdöver karınca

biçerdöver karınca

  Görünüm

Turuncudan kırmızımsı renklere ve  kırmızımsı koyu kahverengiden kahverengimsi siyaha kadar olan renk aralıklarına sahiptirler.

Çenenin altında uzun tüyler vardır.

  Yaşam döngüsü

Haziran ayından ekim ayına kadar üreme devam edebilir, ancak en sık Ağustos ve eylül aylarında üreme faaliyetleri artar.

Kolonilerin 17 yıl kadar yaşadığı belgelenmiştir.

Erkekler çiftleştikten kısa bir süre sonra ölür

  Alışkanlıklar

Kaynarken, devam etmeden önce genellikle bir binadaki kule gibi yüksek bir noktaya uçarlar.

En sevdikleri yiyecekler farklı ot türlerinin tohumlarıdır.

Biçerdöver karıncaları evleri istila etmez ve açık havada bulunurlar.

Yuva yerleri – zemine 3-5 metre derinliktedir. Giriş deliğinin etrafında 1 ila 10 cm çapında bir alanı temizlerler.

.

.

.

.

Hayalet Karınca

hayalet karınca

Görünüm

Uzunluk: yaklaşık 1-2 mm

Renk: baş kısmı siyah , ayaklar ve arka kısım ise saydam şeffaf renktedir.

Yaşam Döngüsü

Üreme kolonileri kurarak hızlı ve çok sayıda üreyebilen bir türdür.

Alışkanlıklar

Tatlı maddeler ve gıda yağlarıyla beslenir

Ev yuva yapabileceği alanlar duvar boşlukları ve küçük çatlaklar olabilir

dış mekanda ise  saksılarda, yerdeki nesnelerin altında, Yüksek neme maruz kalan alanlarda; mutfak ve banyo dolaplarında bulunabilir

Sokmazlar

.

.

Kaldırım Karıncası

kaldırım karıncası

Görünüm

Uzunluk: 2-3 mm uzunluğundadır.

Renk: Koyu kahverengi veya siyahımsı renge sahiptir

Yaşam Döngüsü

İlkbahar ve yazları aktif üreme ve sürülerinin kalabalık olduğu zamanlardır.

Isınan ev ve binanlarda yılın herhangi bir zamanında ortaya çıktığı bilinmektedir.

Davranış Karakteristiği

İnsanların yediği hemen hemen her şeyi yerler. Buna ek olarak evcil hayvan yiyecekleri ile de beslenirler.

Yiyecek ararken evlere girerler. Çoğunlukla geceleri; boru ve elektrik kablolarından geçerek evlere giriş yapabilirler.

Çimlerde, taşların altında, ahşabın malzeme ve tahtaların altında yuva yapabilirler. Kaldırımlar, süpürgelikler boyunca ve kümeler halinde bina temellerinin yakınında höyükler inşa ederler.

Genellikle su ve sıcağa yakın olmak isterler.

.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Asi Konak
Asi Konak
2 yıl önce
Çalışma şekliniz, nazikliğiniz ve titizliğiniz için teşekkür ederim. İyi ki size başvurmuşum. Bol kazançlar dilerim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nihal Taş
Nihal Taş
2 yıl önce
İlaçlama şirketleri arasında en beğendiğim ve güvendiğim bir firma. Tavsiye ederim. İşini hakkı ile yapan insanlar. Kolaylıklar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ayla Baytın
Ayla Baytın
2 yıl önce
Titizliğiniz, nazikliğiniz işinizi hakkı ile yaptığınız için size teşekkür ederim. Kolaylıklar ve başarılar dilerim.
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma