Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tarla-karınca

Tarla Karınca

Tarla karıncaları, Formica cinsine ait büyük bir karınca türü grubunu kapsar.

Bu karıncalar yuvalarını çimler, bahçeler, tarlalar ve parklara yaparlar. Tarla karıncalarının yuvaları genellikle ağaçların, kayaların, kaldırımların, çitlerin veya binaların temellerinin yakınında yer alır. Birçok Tarla karıncası türü toprak altında kazdıkları toprakla bir höyük oluştururlar. Bazen insanlar bu höyükleri ateş karıncası aktivitesiyle karıştırırlar. Tarla karıncalarının bazı türleri yaprak, çim, dal ve hatta çam iğnelerini kullanarak yuvalarını oluştururlar.

 

 

Tarla karıncası yaşadığım alan için ne kadar büyük bir sorun oluşturabilir?

Tarla karıncası yaşadığım alan için ne kadar büyük bir sorun oluşturabilir

 

Tarla karınca höyükleri üç ila dört metre genişliğinde ve iki metre uzunluğa kadar olabilir. Büyük yuvalar, çim büyümesini ve çevre düzenlemesini etkiler. Rahatsız edildikten sonra, tarla karıncaları acı verici bir ısırıkla karşılık verebilirler, neyse ki bu ısırıklar kalıcı etkilere sahip değildir. Bir tarla karınca höyüğünü ortadan kaldırmak için, mülk sahipleri yeraltının gizli derin bölümünde bulunan koloninin kraliçesinden kurtulmalıdır ve bu zor olan yöntemdir. Tarla karıncalarını kontrol etmek için diğer yöntemler arasında sıvı böcek öldürücüler ve katı yem granüllerinin kullanımı bulunmaktadır.

 

 

Tarla Karıncalarından Nasıl kurtulabilirsiniz? 

Tarla Karıncalarından Nasıl kurtulabilirsiniz

İstanbul kimya ilaçlama olarak uzman ekibimiz ile sizin tarla karıncası ve diğer türleriyle yaşayacağınız problemi yok etmeye hazırız. Karıncalar sorunu özellikle doğru teşhis ve doğru tedavi isteyen bir türdür. Bu kapsamda türün ve bulunduğu alanın net bir şekilde ortaya konması problemin çözümü için mutlak fayda sağlayacaktır. Her türlü talebinize böcek ilaçlama servisi olarak en hızlı geri dönüş tarafımızdan sağlanacaktır.  

 

 

Karınca İstila Belirtileri

İşçi karıncaların aktivitesi istila varlığına açık bir işarettir. Bu karıncaların çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda, en büyük belirtileri kendi varlıklarıdır. Tarla karıncalarının en çok karşılaşılan türleri, çim veya diğer bitki materyallerinden yapılmış farklı höyükler üretebilirler.

 

 

Tarla Karıncaları Nasıl Beslenirler?

Bu karıncalar tatlı özütlerle beslenir. Bu maddeyi un biti ve yaprak biti gibi haşerelerden elde ederler. Tarla karıncaları yaprak bitlerini ağaç ve çalıların üzerinde bulurlar. Bazı tarla karıncaları sürekli olarak yaprak bitleriyle beslenmeye devam ederler çünkü buradan sürekli olarak tatlı özütler elde edebilirler. Tarla karıncaları diğer böcekleri yiyerek de beslenirler. Bazıları ise et türü gıdalarla beslenirler. Tarla karıncalarının çoğu türü çöpçü olarak beslenirler.

 

 

Tarla Karıncaları Isırırlar mı?

Bazen son derece saldırgan ateş karıncaları ile karıştırılan Tarla karıncaları, nispeten uysaldır. Tarla karıncaları sokmaz ama rahatsız edildikleri zaman ısırırlar. Bazı türler ısırdıkları sırada formik asit püskürtebilirler, bu da acı verici bir deneyim ile sonuçlanır. Mağdurlar semptomlar yaşarsa, etkiler tipik olarak yaklaşık bir saat içinde yavaş yavaş kaybolacaktır. Karınca ısırması durumunda bir doktora görünmeniz faydalı olacaktır.

 

 

Üreme

Cinsin çeşitliliği nedeniyle, türler arasında bir miktar değişiklik gösterdiğinden, üreme hakkında genellemeler yapmak zordur. Temel düzeyde, koloniler yumurta üreten bir kraliçeden oluşur. Yumurtalar koloninin gerekli günlük görevlerini yerine getiren işçiler haline gelir.

 

 

Haşere Kontrolü

Evinizi Haşerelere Teslim Etmeyin !

Karıncalar. Hamamböcekleri. Pireler. Tahtakuruları.  Sinekler. Gümüşçün böcekleri. Çıyanlar. Kemirgenler. Arılar… Ve daha fazlası.

Göremiyor olmanız onların olmadığı anlamına gelmez. Karıncalar, hamamböcekleri ve kemirgenler gibi evinizde ki haşereler sıkıntıdan çok daha fazlası olabilir – mülkünüz ve potansiyel olarak sağlığınız için tehdit oluşturabilir. ilaclama.com.tr şimdi ve gelecekte evinizi haşerelerden korumaya yardımcı olarak, gönül rahatlığı için de yaşamınızı sağlar.

 

 

Karınca ilaçlama

Karınca ilaçlama hakkında

 

Mevsim ne olursa olsun, haşereleri evinizden uzak tutmak tüm yıl boyunca önemlidir. Ve onları uzak tutmak tek seferlik bir etkinlik değildir. Bu nedenle haşere kontrol uzmanlarımız, yıl boyunca haşerelerden kurtulmak için bilim tarafından desteklenen özel korumalar sunar.

Ödüllü eğitim ve ileri teknoloji ile ilaclama.com.tr uzmanınız, zararlıları davet eden, mevcut istilaları ele alan ve gelecekteki istilacıları önlemek için yaşam döngüsünü durduran koşulları arayacaktır. ilaclama.com.tr uzmanınız, tüm ev haşerelerinin, karıncaların, tahtakurularının, hamamböceklerin, sivrisineklerin, kemirgenlerin ve benzeri genel haşerelerin sınıflandırmalarını ve davranışlarını bilir ve onlara karşı en iyi çözümleri uygularlar.

Karınca ilaçlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Karınca ilaçlama

 

 

Karınca

Karınca türlerinden biri olan tarla karıncaları genellikle şehir hayatında da çokça karşılaştığımız türlerden bir tanesidir. genellikle bahçeleri ve açık alanlara yuvalarını yapmayı severler. her haşerede olduğu gibi suya yakınlık  yuvanın konumu açısından çok önemlidir.

Karıncalar türlerine göre farklı besin ögeleriyle beslenmeyi diğerlerine daha fazla tercih edebilirler. Evlerimize yakın olduklarında kapalı alanlara girmek onlar için su, besin ve sıcaklık gibi ögeler açısından mantıklı olabilir.

Karıncalar ve karınca türleri hakkında faydalı ve güzel bilgiler öğrenmek için mutlaka tıklayınız : Karınca

 

4.9/5 - (54 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü