Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kraliçe-karınca

Kanatlı Karınca

Kanatlı karınca özellikleri nelerdir ? Karıncaların çoğunluğu kanatsız olur fakat yılın belirli dönemlerinde kanatlı karıncalar çok fazla görünmeye başlar. Kanatlı karıncalar halk arasında

“kanatlı”,

”toplaşan”,

”çoğalan”

”uçan”

gibi isim ve sıfatlarla anılabilirler.

Yapılan bu adlandırmalar aynı zamanda onların sahip oldukları belirleyici özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kanatlı karıncalar, kıvrımlı antene, göğüs kısmında ince tüylere ve ön kanatlarından daha küçük arka kanatlara sahiptir.

Bu onları kanatlı termitler gibi diğer tüm kanatlı haşerelerden ayırmaya yardımcı olur. Kanatlı termitler düz antenlere, geniş orta/bel kısmına ve uzunlukları eşit olan kanatlara sahiptir.

Erkek kanatlı karınca dişilerden daha büyüktür

Bütün karınca türleri için üç rol bulunur. Bunlar: kraliçeler, erkekler ve işçiler. Dişi kanatlı karıncalar erkek kanatlı karıncalardan daha büyüktür. İşçi karıncaları veya kısır dişi karıncalar, genellikle yürüyerek yiyecek aramaya veya toplamaya çalışırlar. Bazı tür karıncalar, diğer türler yokken kanatlı işçi karıncaları vardır. Bir kurulmuş kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir.Karıncaların bazı türleri kanatlı işçi karıncalar iken bazılarının kanatları yoktur.Kurulmuş bir kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir. Tüm karınca türleri,doğurgan dişiler veya kraliçeler tarafından kurulan kolonilerde yaşamaktadır. Kanatlı dişi karıncalar ve erkekler tipik olarak belirli bir mevsimde şiddetli yağmurdan sonra uçarlar. Kraliçe kanatlı karıncalar genellikle çiftleştikten sonra kanatlarını dökerler. Üreme erkekleri çok geçmeden ölür.

Eve uçan, kanatlı karınca eve neden gelir ?

Bir ev içinde kanatlı karıncalar bulunduğunda, bir koloni zaten kurulmuş veya açık bir pencere gibi bir açıklıktan girilmiş olabilir. Herhangi bir karınca istilasını tedavi etmek için bir haşere mücadele uzmanı ile temasa geçilmelidir. En iyi haşere ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi almak için şimdi form doldurabilirsiniz.

Kanatlı karınca hangi mevsimde olur ?

Kanatlı karınca yaz mevsiminde ve yaz mevsimi başlarında yaygın olarak görülmektedir.

Kanatlı karınca ısırır mı ?

Kanatlı karınca insanları ve hayvanları ısırırlar. Özellikle ateş karınca türleri ısırmaya meyillidir.

Kanatlı karınca ısırığı nasıl olur ?

Kanatlı karıncanın ısırığı sonrası ısırılan yerde ısı artması, kızarıklık görülür.

Kanatlı karınca zararlı mıdır ?

Kanatlı karıncalar ısırması dışında zararlı bir tür değildir ancak çok hızlı üremesi sebebiyle evinizi istila edebilirler.

Kanatlı karınca kreliçe mi ?

Kanatlı karınca kraliçedir ancak gördüğünüz tüm kanatlı karıncalar kraliçe değildir. Erkek ve Dişi kanatlı karınca yuvadan çıkarak yeni bir yuva kurmak, çiftleşmek için yuvadan çok uzaklara uçarlar ve kraliçelerini bulurlar.

Kanatlı karınca neyin habercisi ?

Kanatlı karınca çiftleşmek için yuvadan çıkmış yüzlerce hatta binlerce karıncanın habercisidir. Kanatlı karınca türü üremek için yuvalarından çıkarlar buda onları üremenin habercisi yapmaktadır.

Dilerseniz CNN haberin yazısını okuyabilirsiniz : Karınca depremin habercisi mi ?

Kanatlı karınca bereket midir ?

Kanatlı karınca veya diğer tüm karınca türlerinin bereket getirip getirmediği kesin olarak bilinmemektedir ancak onları evinizden kovmak için zarar vermeyen yöntemleri seçmeniz önemlidir. Bu kadar çalışkan ve zararsız bir tür için hemen bizi arayın evinizi kanatlı karınca türünden kurtaralım.

 

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü