Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kanatlı karınca

Kanatlı Karınca

Kanatlı karıncalar aynı zamanda karınca türleri için ortak olan bir gelişim evresidir. Kanatlı karıncalar cinsel olgunluğa ulaşmış erkek ve dişi karıncalardır. Bu karıncalar genellikle çiftleşme amacı ile kolonilerinden uçarlar. Çevresel etmenlerden ve olumsuz meteorolojik şartlardan  türlerinin devamlılığını korumak isteyen bu canlılar kapalı alalara koloni kurmak ve tür devamlılığını sağlamak için gelirler. Genellikle ilkbahar ve yaz sonlarının sıcak günlerinde en aktiftirler. Bu davranış genellikle yeni kolonilerin oluşmasına neden olur.

 

 

 

 

Kanatlı karınca özellikleri

kanatlı karınca özellikleri

 

Karıncaların çoğunluğu kanatsız olur fakat yılın belirli dönemlerinde kanatlı karıncalar çok fazla görünmeye başlar. Kanatlı karıncalar halk arasında

 • “kanatlı”,
 • ”toplaşan”,
 • ”çoğalan”
 • ”uçan”

gibi isim ve sıfatlarla anılabilirler.

Yapılan bu adlandırmalar aynı zamanda onların sahip oldukları belirleyici özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kanatlı karıncalar, kıvrımlı antene, göğüs kısmında ince tüylere ve ön kanatlarından daha küçük arka kanatlara sahiptir.

Bu onları kanatlı termitler gibi diğer tüm kanatlı haşerelerden ayırmaya yardımcı olur. Kanatlı termitler düz antenlere, geniş orta/bel kısmına ve uzunlukları eşit olan kanatlara sahiptir.

 

Dişi kanatlı karınca erkeklerden daha büyüktür

Bütün karınca türleri için üç rol bulunur. Bunlar: kraliçeler, erkekler ve işçiler. Dişi kanatlı karıncalar erkeklerden daha büyüktür. İşçi karıncaları veya kısır dişi karıncalar, genellikle yürüyerek yiyecek aramaya veya toplamaya çalışırlar. Bazı tür karıncalar, diğer türler yokken kanatlı işçi karıncaları vardır. Bir kurulmuş kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir. Karıncaların bazı türleri kanatlı işçi karıncalar iken bazılarının kanatları yoktur. Kurulmuş bir kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir. Tüm karınca türleri, doğurgan dişiler veya kraliçeler tarafından kurulan kolonilerde yaşamaktadır. Kanatlı dişi karıncalar ve erkekler tipik olarak belirli bir mevsimde şiddetli yağmurdan sonra uçarlar. Kraliçe kanatlı karıncalar genellikle çiftleştikten sonra kanatlarını dökerler. Üreme erkekleri çok geçmeden ölür.

 

Kanatlı karınca kraliçe mi ?

Kanatlı karınca kraliçedir ancak gördüğünüz tüm karıncalar kraliçe değildir. Erkek ve Dişi kanatlı karınca yuvadan çıkarak yeni bir yuva kurmak, çiftleşmek için yuvadan çok uzaklara uçarlar ve kraliçelerini bulurlar.

 

Kanatlı karınca zararlı mıdır ?

Kanatlı karıncalar ısırması dışında zararlı bir tür değildir ancak çok hızlı üremesi sebebiyle evinizi istila edebilirler.

 

 

Kanatlı Karınca Neden Olur?

kanatlı karınca neden olur

Kanatlı karıncalar, sürünen karıncalarla aynı nedenden dolayı evde bulunur: yiyecek, nem kaynakları ve koloniler kurmak için evlere gelirler. Çoğu karınca türü sıradan gıda ürünleriyle beslenir. Hemen hemen her karanlık ve gizli alanda kolonileşebilirler. Kanatlı karıncalar görürseniz bu durum karıncaların üreme evresinde olduğu ve gördüklerinizin de onları beslemek üzere vazife alan karıncalar olduklarını düşünebilirsiniz.

Bununla birlikte kanatlı karıncalar marangoz karıncası türüne aittir. Kanatlı karıncaları tespit ederseniz, bunun nedeni evinizde farkında olmadığınız bir yerde çürüyen ahşap bulmuş olmalarıdır. Muhtemelen zemin seviyesine yakın duvarlarda veya zeminlerin altında gizleniyorlardır. Kanatlı karınca kolonileri bu çürüyen ahşabı termitler gibi yemezler ancak yuvalanacakları tünelleri ve boşlukları oymak için kullanırlar. Marangoz karıncalarının varlığı, bir yerlerde çürüyen odun olduğu anlamına gelir.

 

Eve uçan, kanatlı karınca eve neden gelir ?

Bir ev içinde kanatlı karıncalar bulunduğunda, bir koloni zaten kurulmuş veya açık bir pencere gibi bir açıklıktan girilmiş olabilir. Herhangi bir karınca istilasını tedavi etmek için bir haşere mücadele uzmanı ile temasa geçilmelidir. En iyi haşere ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi almak için şimdi form doldurabilirsiniz.

 

Kanatlı karınca hangi mevsimde olur ?

Kanatlı karınca ilkbahar mevsimi başlarında ve yaz mevsimi sonlarında yaygın olarak görülmektedir.

 

 

Kanatlı Karınca Evden Nasıl Gider? 

Meyve sinekleri, karasinekler ve eşekarısı evinizi istila ettiğinde yeterince kötü bir vaka ile karşı karşıya olduğunuz anlamına gelir. Kanatlı karıncalar çok hızlı üreyip sinir bozucu olsalarda profesyonel ilaçlama hizmetine karşı dayanıklı değildirler. Özellikle üreme ve koloni kurma esnasında sinir bozucu olurlar.

Neyse ki bu kanatlı yaratıklar hiç de tehlikeli değildir. Fakat Profesyonel bir ilaçlama ve takip olmadan da evdeki koloniyi etkisiz hale getirmek nerdeyse imkasızdır. İlaclama.com.tr olarak %100 Memnuniyet garantili olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Evinizde birkaç kanatlı karınca bulmanız, bir karınca istilasına uğramak üzere olduğunuz anlamına gelmeyebilir.Eğer evinize gördğünüz karınca erkek ise koloni kuramaz. Çiftleştikten sonra ise ölürler. Bu dngüden sonra gördüğünüz erkek kanatlı karıncalar risk oluşturmaz. Kanatlı karıncalara karşı herzaman teyakkuzda olmak ise en doğru yöntemdir.

Kanatlı karıncaları genel olrak nasıl yok edebileceğinizi ve evde nasıl mücadele edeceinizi sizler için anlattık.

 

 

Kanatlı karınca nasıl yok edilir? 

kanatlı karınca nasıl yok edilir

 

Acil olarak Gördüğünüz kanatlı karıncaları yok edin

 • İster el tipi ister tam boyutlu bir elektrikli süpürge ile belirlediğiniz kanatlı karıncalarını süpürerek sürülerden kurtulabilirsiniz. Vakum torbasını derhal çıkarın ve ağzını kapatarak evden uzağa çöp kutusuna atın.
 • Sıvı böcek ilaçları, hem sürünen hem de kanatlı görünür karıncaları da öldürür. Sıvı ilaçlar iç mekanlarda kullanıldığında çok dikkatli kullanılmalıdır. ilaclama.com.tr haşere uzmanları sağlığınızı korur kanatlı karıncaları yok edecek ilaçlama hizmetini sunar
 • Haşere ilaçlama noktasında bir önyargınız varsa, bulaşık sabunu ve nane yağını karıştırarak doğal bir ilaç deneyebilirsiniz. Bir sprey şişesi bulun. Sabun, nane yağı ve suyu karıştırın. Ardından karıncalara ve çevresine püskürtün. Profesyonel bir haşere uzmanı olarak bu yöntemin kanatlı karıncalar üzerinde öldürücü bir etkiye sahip olmaktan ziyade onları rahatsız edici bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemden sonra karıncalar daha güvenli alan aramak için evinizdeki diğer alanlara dağılabilirler.

Koloniye Saldırın

 • Herhangi bir karınca istilasında olduğu gibi, üredikleri koloniyi tespit edip onları yok etmedikçe evinizi bu haşereden kurtaramazsınız. Bu koloni kanatlı karıncaların ana kaynağıdır. Bu alanın tespit edilip ilaçlanması gerekir.
 • Alternatif olarak, karıncaların yaşadığı bölgeye böcek öldürücü toz veya jel enjekte edilebilir. Bu, profesyonel bir haşere uzmanı tarafından en iyi şekilde kullanılan bir çözümdür.

Hasarlı Ahşabı Değiştirin

 • Özellikle kış aylarında İçeride kanatlı bir karınca sürüsü görürseniz  (büyük olasılıkla ürediklerini kış aylarında fark ederseniz ) evinizde bir marangoz karınca yuvası olması ihtimali yüksektir. Bu oldukça ciddi bir sorun olabilir. Marangoz karıncaları yapısal hasar vermede termitlerden sonra 2. Sırada gelirler.
 • Marangoz karıncaları evinizi istila eden türlerse, duvarlardaki veya zeminlerin altındaki çürümüş veya çürüyen ahşabı çıkarmak ve değiştirmek önemlidir. Çürüyen malzeme karınca kolonisini besleyen üründür.

 

 

Evde Kanatlı Karınca nasıl yok edilir ? 

Herhangi bir karınca türünün evinize gelmesini önlemenin en iyi yolu besin kaynaklarını ortadan kaldırmaktır. Yiyeceklerin kapalı kaplarda saklandığından emin olun. Zeminleri ve tezgahları eşit şekilde temiz tutun. Tatlı veya yağlı malzemeler özellikle karıncalar için caziptir. Evcil hayvan gıdalarının yere dökülmesini engelleyin.

Karınca sorununun çözüldüğünü düşündüğünüzde kontrolü elden bırakmayın. Gelecekte tekrar başka bir sürü evinizi istila edebilir. Olası bir ikinci istilayı durdurmak için pencerelerin, süpürgeliklerin etrafındaki ve duvarlardaki çatlakları kapatın.

Marangoz karıncalarını önlemek için çürüyen ahşabı düzenli olarak incelediğinizden ve onardığınızdan emin olun. Zemin seviyesine yakın yapısal duvarlar özellikle sıcak, nemli iklimlerde çürümeye eğilimli olabilir.

 

 

Kanatlı karınca ısırığı

Çoğu karınca türü ısıran böcekler grubuna girmez. Bazı türler genellikle savunma mekanizmasını kullanarak ısırıklara neden olabilir. Kanatlı karıncalar sivrisineklerin ve bazı sineklerin aksine bizleri ısırmak için uçmazlar. Sadece koloni kurmak için uçmayı tercih ederler.

 

Kanatlı karınca ısırır mı ?

Kanatlı karıncalar insanları ve hayvanları savunma amacıyla ısırırlar. Özellikle ateş karınca türleri ısırmaya meyillidir.

 

Kanatlı karınca ısırığı nasıl olur ?

Kanatlı karıncanın ısırığı sonrası ısırılan yerde ısı artması, kızarıklık görülür.

 

 

Kanatlı karıncalar ne kadar yaşar?

Bir karıncanın yaşam döngüsünün uçma evresi erkekler için sadece bir veya iki gün sürer, ancak dişi çiftleşene kadar uçmaya devam edebilir. Çiftleşmeden sonra kendi kanatlarını koparır ve yeni bir üreme yeri aramak için yürüyerek hareket eder. Kraliçe olarak meydana gelen dişi kanatlı karıncalar 30 yıl kadar yaşayabilir.

 

 

Kanatlı Karınca İlaçlama

kanatlı karınca ilaçlama

Kanatlı karıncaları evinizde çok fazla görmeye başladıysanız daha fazla tedirgin olmadan ve istila büyümeden hemen ilaclama.com.tr haşere ilaçlama uzmanlarına danışın. Sizlere garantili ve uygun fiyatlı çözümlerle yardımcı olmaya hazırız.

Kanatlı karınca ilaçlama hizmeti bir kaç özel durumu itibari ile farklılık arz etmektedir. Kanatlı karıncalar yeni koloni kurmak için eve girer ve bir anda bunlardan binlerce görebilirsiniz.

Profesyonel kanatlı karıncalara ilaçlama hizmetimizde özellikle 2 noktaya odaklanmaktayız;

1- yuvalarını tespit edip ilaçlama hizmeti sunmak

2- tüm alanlara kaçabilecekleri ve üreyebilecekleri şüphesiyle her yeri detaylı ilaçlama yapmak ve ortamı onlardan arındırmak.

ilaclama.com.tr 25 yıldır kanatlı karıncaları evinizde ve işyerinizde  ilaçlamasını yaparak siz değerli müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

 

Kanatlı karınca neyin habercisi ?

Kanatlı karınca çiftleşmek için yuvadan çıkmış yüzlerce hatta binlerce karıncanın habercisidir. Kanatlı karınca türü üremek için yuvalarından çıkarlar buda onları üremenin habercisi yapmaktadır.

Dilerseniz CNN haberin yazısını okuyabilirsiniz : Karınca depremin habercisi mi ?

 

 

Kanatlı karınca bereket midir ?

Kanatlı karınca veya diğer tüm karınca türlerinin bereket getirip getirmediği kesin olarak bilinmemektedir ancak onları evinizden kovmak zorlu bir mücadele gerektirebilir. Bu haşere için hemen bizi arayın evinizi kanatlı karıncalardan sizleri kurtaralım.

 

 

Karınca ilaçlama

Tüm karınca ilaçlama hizmetleri ve karıncalar hakkında çok daha detaylı bilgi almak için sizi karınca ilaçlama yazımızı mutlaka okumaya davet ediyoruz. Karınca ilaçlama da başarılı olmak sadece ilaçlama hizmetinin kalitesi ile ilgili değil aynı zamanda karıncalar hakkında daha fazla bilgi öğrenerek ve onlara karşı çevresel tedbirleride alarak mümkün olmaktadır. Bu sebeple sitemizdeki tüm yazılarımızda bilgi ve ilaçlama hizmetlerini birlikte size aktarmaya gayret ediyoruz.

 

 

Böcek İlaçlama

ilaclama.com.tr olarak 20 yıldan fazla süredir böcek ilaçlama ve fare ilaçlama hizmetlerini %100 Memnuniyet Garantisi ile sizlere sunuyoruz . Karınca, pire, tahta kurusu, fare, hamam böceği ve diğer tüm haşereler için Sağlık bakanlığı ruhsatlı, Iso ve Tse ruhsatlı kaliteli ilaçlama hizmetleri sunmaktayız.

Tüm böceklerden kurtulmak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

 

4.6/5 - (726 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü