Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Kanatlı Karınca

KANATLI KARINCA

Uçan Karıncalar Kanatlı Karınca Olarak Adlandırılır

Karıncaların çoğunluğu kanatsızdır. Fakat yılın belirli dönemlerinde kanatlı karıncalar çok fazla görünmeye başlar.Kanatlı karıncalar halk arasında “kanatlı”,”toplaşan”,”çoğalan” gibi isim ve sıfatlarla anılabilirler.Yapılan bu adlandırmalar aynı zamanda onların sahip oldukları belirleyici özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kanatlı karıncalar, kıvrımlı antene, göğüs kısmında ince tüylere ve ön kanatlarından daha küçük arka kanatlara sahiptir. Bu onları kanatlı termitler gibi diğer tüm kanatlı haşerelerden ayırmaya yardımcı olur. Kanatlı termitler düz antenlere, geniş orta/bel kısmına ve uzunlukları eşit olan kanatlara sahiptir.

Erkekler Dişilerden Daha Büyüktür

Bütün karınca türleri için üç rol bulunur .Bunlar:kraliçeler, erkekler ve işçiler. Dişi kanatlı karıncalar erkek kanatlı karıncalardan daha büyüktür. İşçi karıncaları veya kısır dişi karıncalar, genellikle yürüyerek yiyecek aramaya veya toplamaya çalışırlar. Bazı tür karıncalar, diğer türler yokken kanatlı işçi karıncaları vardır. Bir kurulmuş kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir.Karıncaların bazı türleri kanatlı işçi karıncalar iken bazılarının kanatları yoktur.Kurulmuş bir kolonide binlerce kanatlı karınca olabilir. Tüm karınca türleri,doğurgan dişiler veya kraliçeler tarafından kurulan kolonilerde yaşamaktadır. Kanatlı dişi karıncalar ve erkekler tipik olarak belirli bir mevsimde şiddetli yağmurdan sonra uçarlar. Kraliçe kanatlı karıncalar genellikle çiftleştikten sonra kanatlarını dökerler. Üreme erkekleri çok geçmeden ölür.

Evde Uçan Karıncalar

Bir ev içinde kanatlı karıncalar bulunduğunda, bir koloni zaten kurulmuş veya açık bir pencere gibi bir açıklıktan girilmiş olabilir. Herhangi bir karınca istilasını tedavi etmek için bir haşere mücadele uzmanı ile temasa geçilmelidir.

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası