Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
karınca neye gelmez

Karınca Neye Gelmez ?

Karınca neye gelmez ? sorusunu evinde veya işyerinde karınca istilası yaşayan hizmet sunduğumuz müşterilerimizden sıklıkla duymaktayız. Eğer ki bir tane karınca gördüyseniz muhtemelen bulunduğunuz ortamda yüzlerce veya binlercesi olabilir. Karıncalar ile açık alanlarda karşılaştığınızda bu bilgi canınızı sıkmaz fakat onları evinizde görürseniz karınca istilasıyla karşı karşıya olabilirsiniz. Sizlere karıncalarla doğal yoldan nasıl mücadele edebileceğinizi anlatacağız.

Bununla birlikte unutulmamalıdır ki profesyonel ilaçlama hizmeti sizi karıncalardan en kısa sürede ve en etkili şekilde kurtaracak tek işlemdir. Bugüne kadar ilaçladığımız binlerce ev ve ortamda profesyonel olmadan ya da yetersiz ekipler tarafından denenmiş yöntemler karıncaların etkisiz hale getirilmesinden ziyade bu süre içerisinde daha da artış göstermelerine sebep olmuştur.

Karıncaların sevmediği bir çok doğal ürün vardır. Karıncalar bu ürünlerden bazılarına kokusundan dolayı gelmez bazıları ise onlar için tahriş edicidir. Özellikle bu iki sebeple karınca neye gelmez sorusunun cevabını sizlere veriyoruz.

Herzaman için profesyonel ilaçlama hizmetleri en etkili ve kesin çözüm olsa da bazı insanlar ilaçlama yapmadan önce bazı şeyleri deneme riskini almak isterler.

İşte sizler için hazırladığımız karınca neye gelmez ? kendi imkanlarımızla neler yaparsak onları uzaklaştırabiliriz gibi soruları sizler için cevapladık.

 

 

 

Karınca Ne Kokusuna Gelmez?

karınca ne kokusuna gelmez

 

 • Lavanta

Lavanta, sivrisinekleri, keneleri ve diğer her türlü böceği etkili bir şekilde uzaklaştırıdığı tespit edilen  linalool adında bir etken madde içerir. Lavanta kokusu her türlü haşere için caydırıcı bir üründür. Aynı zamanda Linalool içeren diğer bitkiler (Bu nedenle KARINCALAR ÜZERİNDE ETKİLİ OLABİLİR) fesleğen ve kekiktir.

 

 • Okaliptüs

Çalışmalara göre okaliptüste bulunan bir bileşik olan sineolün kırmızı ateş karıncalarını kovmak için oldukça etkili olduğu keşfedildi. Bu bileşik aynı zamanda  biberiye, adaçayı ve nanede de bulunur. Bu bitkilerde karıncaların sevmedği birtkilerden olabilir.

 

 • Nane

Karıncalar naneden nefret eder! Yapılan bir çalışmada nane parçaları yerleştiriline karınca yuvalarının karıncalar tarafındna boşaltıldığı tespit edilmiştir. Nane bitkileri ve yağı, karıncaların tolere edemeyeceği güçlü bir kokuya sahiptir ve böcekleri evinizden uzak tutmak için kullanılabilir.

 

 • Sarımsak

Sarımsak birçok yemek te kullanılan lezzet veren bir üründür. Sağlığımıza da oldukça faydası vardır. Sarımsağın bir başka yararı da karıncaların  onun kokusunu sevmemesidir. Bu sebeple sarımsak karıncalara karşı kullanılabilir.

Sarımsak ailesindeki diğer bitkilerin (soğan gibi) karıncaları uzaklaştırdığı düşünülmektedir.

 

 • Tarçın

Tarçın karıncaların sevmediği diğer güçlü kokulardan bir tanesidir. Bize hoş gelebilen bir koku onlar için oldukça tahriş edici olabilir. Tarçın esansiyel yağının karıncalara karşı hem itici hem de böcek öldürücü etkileri olduğu keşfedilmiştir.

 

 

Karınca neye gelmez ?, Limon

Karıncaların takip etmek için bıraktıkları Feromon izlerini yok etmek için limonun suyunu kullananbilirisiniz. Limon suyunu onların en çok dolaştığı yerlere sıkarak ve bir bez ile silerek yol haritalarını yok etmiş olursunuz.

Aynı zamanda limon kokusu da onların caydırıcı bir özelliğe sahiptir. Dolabınıza limon kabukları koymak, karıncaların mutfağınız da dolaşmasını engelleyebilir.

 

 

Diyatomlu toprak ve karınca

Diyatomlu toprak, diatom (bir tür plankton) adı verilen suda yaşayan organizmaların fosilleşmiş kalıntılarından oluşan bir silika türüdür.

Diyatomlu toprak zehir değildir. Haşerelerin dış yüzeyindeki yağı ve nemi emerek onları kurutur ve öldürür. Fakat tahriş edici olduğu için, diyatomlu toprağı solumaktan ve cildinize temas etmekten koruyun.

Gıda sınıfı diyatomlu toprağı internet üzerinden satın alabilirsiniz. Karıncaları öldürmek için kullanmadan önce peketlerin üzerinde yazan talimatları takip edin.

Eğer evinizde bu ürüne temas edebilecek çocuk veya hayvanınız varsa yada solunum yolu rahatsızlığınız varsa dikkatli kullanın yada kullanmayın karıncalardan kurtulmak isterken sağlınızı riske atmayın ve ilaclama.com.tr den destek alın .

 

 

Temizlik ürünleri ve sıvı deterjanlar

Karıncalar gezdikleri yerleri unutmamak ve takip edebilmek amacıyla feromon adı verilen kokulu bir salgı bırakırlar. Temizlik ürünlerini kullanarak kendilerine has bu kokuları yok edebilir ve evinize girmelerini engelleyebilirsiniz.

 • Cam temizleme spreyini sıvı deterjanla (bulaşık sabunu) temiz bir sprey şişesin de karıştırın.
 • Karışımı karıncaların girdiği veya toplandığı alanlara püskürtün.
 • Püskürtmeden sonra, hafif bir kalıntı bırakarak alanı silin.
 • Yukarıdaki adımları gerektiği sıklıkta tekrarlayın.

 

 

Öğütülmüş karabiber veya kırmızı biber

Siyah veya kırmızı (acı biber) biber kokusu böcekler için tahriş edici özelliğe sahiptir ve caydırıcı etki yaratabilir.

Bu yöntemi kullanmak için süpürgeliklerin etrafına ve cihazların arkasına biber serpin. Yapılan bazı uygulamalarda başarılı olduğu gözlemlenmiştir. Buna rağmen özeliiği kaybolan baharat karıncalar için için besin maddesinede dönüşebilir. Karıncalar bir çok gıda ile çöpçü olarak beslenen canlılardır.

 

 

Nane ve karınca

Nane, karıncaları ve diğer böcekleri etkili bir şekilde caydırabilen doğal bir böcek kovucudur. Nane esansiyel yağını karınca caydırıcı olarak aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz;

 • Temiz bir plastik sprey şişesinde 10 ila 20 damla nane esansiyel yağını 2 bardak suyla karıştırın.
 • Karışımı evinizin süpürgeliklerine ve pencerelerine püskürtün.
 • Karışımın kurumasını bekleyin ve gerektiği gibi tekrarlayın.

Nane yağına evcil hayvanınızın erişemeyeceği şekilde uygulayın ve önleminizi alın. Hayvanların hassas koku duyusunu tahriş edebilen bir üründür.

 

 

Çay ağacı yağı ve karınca

Nane yağı gibi, çay ağacı yağı da etkili bir karınca caydırıcı olabilir. Bu yöntemi aşağıdaki hususları takip ederek kullananbilirsiniz;

 • Temiz bir plastik sprey şişesinde 5-10 damla çay ağacı esansiyel yağını 2 bardak su ile karıştırın.
 • Karışımı genellikle karıncaları gördüğünüz yerlere püskürtün. Ek olarak pamukları topak halinde yağa batırıp uygun köşelere yerleştirebilirsiniz.

Not: Koku çok güçlüyse seyreltmek amacıyla çay ağacı yağı, nane yağı ve su karışımı yaparak uygulayabilirsiniz..

Çoğu uçucu yağ gibi, çay ağacı yağını evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

 

 

Limon okaliptüs yağı ve karınca

Limon okaliptüs ağacından elde edilen yağ, başka bir doğal böcek kovucudur. Sivrisinekleri ve diğer uçan böcekleri kovmak için mumlarda kullanılan sitronella içerir. Yapılan denemelerde kısmen bu konuda başarılı olabileceği gözlemlenmiştir.

Bu uygulamayı aşağıdaki hususları takip ederek deneyebilirsiniz;

 

 • Pamuk topaklarını seyreltilmemiş limon okaliptüs esansiyel yağı ile doyurun.
 • Pamuk toplarını genellikle evde karıncalar gördüğünüz alanlara yerleştirin.
 • Haftalık olarak taze iyice yağı emmiş pamuk toplarıyla değiştirin.

Not: Limon okaliptüs yağı yutmayın. Çocukların ve evcil hayvanların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.

 

 

Beyaz sirke ve karınca

Tüm marketlerde bulunan beyaz sirke, karıncaları öldürmenin ve püskürtmenin ucuz ve etkili bir yoludur. Aynı zamanda doğal bir temizlik maddesidir.

Karıncaların dolaştığı zeminler ve tezgahlar dahil heryerde sert yüzeyleri temizlemek için 1’e 1 sirke / su karışımı kullanmayı deneyin. Karıncalar görürseniz, karışımı üzerlerine püskürtün veya bir kağıt havluyla silin.

Karıncalar kuruduktan sonra bile sirkenin kokusunu alabilir, ancak koku çoğu insan için uzun süre kalıcı değildir.

 

 

Tarçın yaprağı esansiyel yağı ve karınca

Tarçın yaprağı esansiyel yağındaki bileşiklerin  kırmızı ısıran karıncalarda  dahil olmak üzere karıncaları öldürmede ve kovmada etkili olabileceği keşfedildi.

 • Pamuk toplarını seyreltilmemiş tarçın yaprağı esansiyel yağına batırın.
 • Pamuk toplarını genellikle evde karıncalar gördüğünüz alanlara yerleştirin.
 • Pamuk toplarını haftalık olarak taze batırdığınız pamuk toplarıyla değiştirin.

 

Neem yağı ve karınca

Neem yağı, Hindistan’a özgü neem ağacından elde edilen doğal bir insektisittir. Bahçivanlar özellikle karınca ve yaprak bitleriyle mücadele ederken bu ürünü kullanırlar. Bu ürünü seyreltmeden kullanmak çok daha etkilidir.

 

 

Kahve telvesi ve karınca

Demlenmiş kahve telvesinin karıncaları azalttığı bulunmuştur. Taze demlenmiş kahve telvesini karton veya plastik parçalarının üzerlerine koyarak karıncaların sık toplandığı veya görüldüğü alana bırakın.

Kuruduktan sonra özelliklerini kaybederler ve sık değiştirilmeleri gerekir. Değiştirmezseniz karıncaların artış sebebi haline gelebilirler, çünkü karıncalar herşeyle beslenebilirler.

 

 

Borik asit ve karınca

Yapılan çalışmalara göre borik asite maruz kalan karıncalar 3 haftaya kadar mideleri ve kabukları zarar görerek etkisiz hale geliyorlar.

Borik asidi tehlikeli olabileceğinden evcil hayvanlardan ve çocuklardan uzak tutmak hayati önem taşır.

Borik asit kullanırken aşağıdaki huşuları uygulayabilirsiniz için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Güvenliğiniz için eldiven giyin.
 • 1/2 Çay kaşığı borik asit, 8 çay kaşığı şeker ve 1 bardak ılık su çözeltisi yapın.
 • Şeker ve borik asit eriyene kadar karıştırın.
 • Pamuk topaklarını batırın ve iyice emmesine müsaade edin. Genellikle karıncaları gördüğünüz alanlara evinizin etrafına yerleştirin.
 • Kullandıktan sonra kapları iyice yıkayın veya atın.

 

 

Karınca ve Boraks (Sodyum tetraborat)

Boraks ve borik asit, benzer isimlere sahip olmalarına rağmen aynı kimyasal bileşik değildir. Her ikisi de evdeki karıncaları öldürmede eşit derecede etkili olabilir.

Zararlı olabileceğinden boraksı evcil hayvanlardan ve çocuklardan kesinlikle uzak tumanız gerekir.

Boraks kullanmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Güvenliğiniz için eldiven giyiniz.
 • 1/2 Çay kaşığı boraks, 8 çay kaşığı şeker ve 1 bardak ılık su çözeltisi yapın.
 • Şeker ve boraks eriyene kadar karıştırın.
 • Pamuk toplarını doyurun ve karıncaları sık gördüğünüz alanlara evinizin etrafına yerleştirin.
 • Kullandıktan sonra kapları iyice yıkayın veya atın.

 

 

Karınca ilaçlama

Profesyonel haşere ilaçlama şirketi ilaclama.com.tr olarak vurgulamak isteriz ki yukarıda anlattığımız hususlar büyük bir dikkatle ve sabırla uygulanmalıdır. Dikkat edilerek uygulansa bile başarısız olma ihtimali vardır. Çünkü bu ürünler içerisinde ki bileşikler veya etken maddeler formüllüze edilmemiştir. Yani o etken maddeyi en yoğun haliyle kullandığınızda sadece başarılı olabileceksiniz demektir.

Bunun içinde şuanda gelişen günümüz teknolojisi ile labaratuvar ortamında 2-3 etkili etken madde bir araya getirilip biosidal haşere ilaçları üretilmektedir. Müşterilerimizin bazılarının yukardaki hususları uygularken karşılaştıkları dezavantajlar şuanlardır;

 • zaman kaybı
 • yukarıdaki ürünlere harcanan paralar
 • emek kaybı
 • haşerenin yanlış müdahele sonucu daha da artması

Biz ilaclama.com.tr haşere ilaçlama şirketi olarak sizlere faydalı bilgileri sunarken nelerle karşılaşabileceğinizi de anlatıyoruz. Eğer bu haşereden beklemeden kurtulmak istiyorsanız mutlaka bizi arayın. %100 memnuniyet garantisi kapsamında ilaçlamanızı yapıyoruz.

Karıncalar ve karınca ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız ; karınca ilaçlama

 

 

Karınca

Karınca ve karınca türleri hakkında tüm merak ettiklerinizi sizin için açıkladık. Karıncalar dünya üzerinde en fazla popülasyona sahip ve neredeyse dünyanın heryerinde yaşamını devam ettirebilen bir canlı türüdür.

Karınca türleri, yuvaları, beslenme şekilleri ve görümleri için hazırladığımız içeriği mutlaka tıklayınız: Karınca

4.7/5 - (18 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü