Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kraliçe-karınca

Kraliçe Karıncalar

Kraliçe Karıncalar , Karınca türlerinin çoğu, koloniler adı verilen büyük kooperatif gruplarında yaşayan sosyal böceklerdir. Bir kolonide iki veya daha fazla nesil üst üste gelebilir. Bu karınca kolonileri üç kasta bölünür – erkekler, işçiler ve kraliçeler  ve her kast belirli görevleri yerine getirir. Yuvalarında birden fazla kraliçe bulunan karınca türlerine poligon denir. Sadece bir yumurtlayan kraliçesi olan koloniler monogon olarak bilinir.

 

 

Nasıl ürerler ?

Kraliçe karıncalar ve erkekler üreme kastının bir parçasıdır. Bir koloninin en önemli üyeleridir, çünkü türlerinin hayatta kalmasını sağlarlar. Kraliçe karıncalar, türler ne olursa olsun, genellikle kolonilerinin diğer üyelerinden daha büyüktür. Kraliçe karıncaların daha kalın gövdeleri vardır ve  kolayca ayırt edilirler. Kraliçe karıncaların karınları diğer karıncalarınkinden daha büyüktür ve kastlarına özgü kanat kaslarına sahiptir.

 

 

Karıncalar Nasıl Yumurtlar ?

Kraliçe karıncaların yumurtalarının çoğu kanatsız, sade dişi karıncalar veya işçiler haline gelmek üzere büyür. Bazen, kanatlı erkek ve dişi karıncalar çiftleşmek üzere üretilir. Çiftleşmeden sonra erkekler ölür ve birçok türde dişiler yeni koloniler kurarak kanatlarını döker. Kraliçe karıncalar genellikle yiyecek aramazlar, ancak çürüyen uçuş kaslarındaki proteinleri bir gıda rezervi olarak kullanırlar. Bir koloninin ilk yavruları yetişkinlere dönüştüğünde, kraliçeleri için yiyecek toplarlar.

Bazı türlerde kraliçe karıncalar, on yıldan fazla yaşayabilir ve üç kastın en uzun yaşayanıdır. Bir ömür boyu binlerce yumurta üretebilirler.

 

 

Karınca

Karıncalar kendi içlerinde sınıflara ayrılırlar. Karıncalar Kraliçe, işçi, asker olarak ayrılırlar. Kraliçe karıncalar koloni yönetiminden görev dağılımından ve üreme işlemini yerine getirmekten sorumludur.

Kraliçe karınca hayatta kaldığı müddetçe koloni yaşamına devam edebilir.

Karıncalar ve karınca türleri hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Karınca

 

5/5 - (14 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü