Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
meyve-sinegi-pupası

Meyve Sineği Pupası

Meyve Sineği Pupası

Pupal Aşama: Meyve sineği pupa aşaması ne kadar sürer?

Meyve sineği, yumurtadan çıkarak yumurtadan larvaya dönüşür. Meyve sineği larvaları sonra yetişkinlere dönüşmek için koza içine girerler, buna pupa aşaması denir. Meyve sineği genellikle yumurta ve larva safhaları arasında sekiz gün geçirir ve yaklaşık altı gün daha pupa safhasında kalır. Meyve sineğinin çoğu iki hafta içinde olgunlaşır.

Meyve Sineği Pupaları Nasıldır ?

Meyve sineği yumurtadan çıktıktan sonra, larvalar içine kondukları çürüyen materyallerle beslenmeye başlar. Larvalar, yaklaşan pupa aşaması için enerji ve besin depolamak için mümkün olduğu kadar fazla yiyecek tüketir. Beslenmeden sonra, larvalar içinde daha serin, daha kuru ve koza yapacakları yerler bulur. Pupa aşaması, esasen larva döneminden sonraki bir dinlenme süresidir ve bu süre zarfında larva yetişkine dönüşecektir. Meyve sineği pupaları küçüktür ve özellikle gıda kaynağından uzakta bulundukları için kolayca fark edilmez. Pupanın sert bir kabuğu var.

Yetişkin meyve sineği pupadan çıkmadan yirmi dört saat önce kırmızı gözler ve katlanmış kanatlar pupa yüzeyinden görülebilir. Yetişkinler ortaya çıkmaya hazır olduğunda pupa karalaşır. Pupa dan çıktıktan sonra yetişkinler hafif renklidir ve uzun kanat ve karınlarına sahiptirler. Birkaç saat içinde, bu yeni yetişkinler kararır.

Meyve Sineği Pupası Yaşam Döngüsü

Yetişkin sineklere geçiş veya metamorfozun son aşamasından sonra, yetişkin sinek yaşam döngüsünü başlatmak için ortaya çıkar. Yaklaşık iki gün sonra, sinekler çiftleşmeye hazırdır ve yetişkinler  yaklaşık 10 gün yaşar ve döngü devam eder.

Meyve Sineği Pupası istilasına kesin çözüm !

En etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Daha fazla bilgi almak için ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası