Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
gümüşçün-böceği-ilaçlama, gümüşçün-ilaçlama-istanbul

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ

DURUMLAR, TANIMLAMA VE KONTROL(MÜCADELE)

Latin adı: Family Lepismatidae

Nasıl görünürler?

Renk: beyaz kahverengi-gri veya mavimsi-gümüş rengi

Şekil: gümüşcün böceği gözyaşı damlası şeklindeki böceklerdir.

Uzunluk: 12-19 mm uzunluktadır.

Kuyruk: Arka kısımdaki üç uzun kıldan oluşur

İlgili Türler

Nerede yaşarlar?

Çoğu iklimde gelişebilen gümüşcün böceği, bodrum, tavan, mutfak ve banyo gibi karanlık ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Özellikle kağıt ve nemli giysilerden etkilenirler. Genelde garajlarda ve hangarlarda depolanmış kutularda bulunurlar.

 

Gümüşcün Böceği Ne yer ?

Gümüş böcekleri tahrip edici beslenme alışkanlıkları ile bilinir, çoğu zaman kağıtları, kıyafetleri ve duvar kağıdına zarar verir. Gümüşcün böceği karbonhidratlar, özellikle şekerler ve nişastalar ile beslenir. Selüloz, şampuan, kitaplarda tutkal, keten, ipek ve ölü böcekler besin kaynağı olarak kullanabilirler. Açılmamış gıda ambalajlarında bulunmuşlardır.

 

Gümüşcün böceğinden nasıl kurtulurum?

Genellikle ev sahipleri gümüşcün böceğini bilmeden evin içine taşırlar. Gümüşcün böcekleri evin içine girdiklerinde depolanmış karton ve plastik kutular üremeye ve çoğalmaya müsait alanlardır.
Bodrumlar ve sürünme alanları gibi sıcak ve nemli alanlar, gümüşcün böceğini çekiyor. Bu haşere temel çatlakları, yırtılmış yüzeyler veya kapıların etrafındaki boşluklar yoluyla evlere girerler.Yemek bulaşıklarını açık bir şekilde dışarıda bırakmak ta gümüşcün böceğini çekecektir.

 

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ NE KADAR CİDDİ BİR DURUMDUR?


Gümüşcün Böceği Alerjiye Neden Olabilir

Gümüşcün böceği genellikle insanlar ve mülkler için hafif bir risk oluşturur. Hastalık bulaştırmazlar, ancak bu haşereler bazı insanlarda alerjiyi tetikleyebilirler ve diğer haşereleri çekebilir. Gümüşcün böceğinin varlığı bazen halı böceklerini çeker ve garip görünüşleri nedeniyle rahatsızlık yaratır.

 

Kapalı mekanlardaki gümüşcün böcekleri kişisel eşyalarınıza zarar verebilir.

Gümüşcün böcekleri tahıl yerler ve kıyafet,kağıt ve döşemeleri çiğnemek suretiyle büyük delikler açarlar.
Zarar gören ürünler genellikle saklanan dosyaları, kitapları ve eski kıyafetleri içerir.


gümüscün-böceği, gümüşcün-böceği,

Gümüşcün böceği ile ilgili ne yapabilirim?

Böcek ilaçlama teknisyenlerimiz her ev birbirinden farklıdır prensibi ile evinize özel çözüm önerilerini hazırlayacak ve uygulayacaktır.

ÜREME: Gümüşcün böcekleri çiftleşmeden önce aşk dansları yaparlar.Bir dişi gümüşcün böceği türüne bağlı olarak günde 2 yumurta ile 20 yumurta bırakabilir.

 

Gümüşcün böceği istilasının belirtileri

Gümüşcün böcekleri genellikle ev sahipleri tarafından lavaboda veya küvette tespit edilir.Beslenirken etrafta bıraktıkları karabiber benzeri pislikler ise ev eşyalarının besin kaynağı olarak tehdit altında olduğunu gösterir.

 

Mekan içindeki Gümüşcün böceğini önleme ve kontrol Gececi ve gizemli

Gümüşcün böceği geceleri ortaya çıkar ve çok hızlı hareket eder.Gümüşcün böcekleri gizemlidirler bundan dolayı çoğalma miktarı fark edilmeden çok fazla nüfusa ulaşabilirler.

 

Nemli alanları tercih ederler

Gümüşcün böceği hemen hemen her ortamda hayatta kalabilir, ancak yüksek neme sahip alanları tercih ederler.Yavru olanlar nemli alanlarda daha hızlı gelişir. Bu nedenle, bir istilayı önlemenin en iyi yollarından biri ortamdaki nem kontrolüdür.Döşeme altında delikler açın (nemin ve rutubetin tahliyesi için)Bodrumlarda,haşere hareketini engellemek için süpürgelikler kullanın Gümüşcün böceği çeşitli yiyecekler tüketebilir bundan dolayı sıkı temizlik uygulamaları potansiyel beslenme yerlerini sınırlandırarak bir istilayı önlemeye yardımcı olabilir.

 

TUZAKLAR

Eğer mekan içinde gümüşcün böceği popülasyonu görüldüyse uzaklaştırma metotları yetersiz kalacaktır. Bu durumla alakalı profesyonel destek alınması gerekmektedir. Yaygın olarak kullanılan ilaçların direkt olarak kullanımı ise yetersiz kalacaktır. Bazı ev sahipleri gümüşcün böceğinin uzaklaştırılması için tarçın kullanmaktadır, bu durum haşereyi ve yumurtalarını öldürmeyeceğinden dolayı üremenin önüne geçmeyecektir. Bir gümüşcün böceği istilasını kontrol etmek, hem yetişkin gümüşcün böceklerinin hem de onların yoğun bulundukları depo gibi alanların mücadele kapsamına alınmasını gerektirir. Kendinizin yapabileceği pek çok çözüm zamanla etkisiz kalmaktadır.Yaptığınız çözüm kısa süreli rahatlama getirmektedir; fakat ardından başka bir haşere istilası ile karşı karşıya kalınmaktadır. Piyasada çeşitli gümüşcün böceği tuzakları vardır. Bununla birlikte, bu tuzaklar bireysel böcekleri hedefler ve tüm gümüşcün popülasyonlarını engelleyemezler.

En Uygun Fiyatlarla Gümüşçün Böceği ilaçlama İçin ÇAĞRI NO

4443471

Profesyonel haşere mücadele

Gümüşcün böceği istilasının mücadelesinde profesyonel yardım almanız gereklidir. Yaşadığınız problemleri bölgenizde bulunan böcek ilaçlama ekibiyle paylaşmanız halinde size özel çözüm önerileri üretmeye çalışacaktır.

İlaçlama Fiyat Modülü
Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü