Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
gümüşçün-böceği-ilaçlama, gümüşçün-ilaçlama-istanbul

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ

DURUMLAR, TANIMLAMA VE KONTROL(MÜCADELE)

Latin adı: Family Lepismatidae

Nasıl görünürler?

Renk: beyaz kahverengi-gri veya mavimsi-gümüş rengi

Şekil: gümüşcün böceği gözyaşı damlası şeklindeki böceklerdir.

Uzunluk: 12-19 mm uzunluktadır.

Kuyruk: Arka kısımdaki üç uzun kıldan oluşur

İlgili Türler

Nerede yaşarlar?

Çoğu iklimde gelişebilen gümüşcün böceği, bodrum, tavan, mutfak ve banyo gibi karanlık ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Özellikle kağıt ve nemli giysilerden etkilenirler. Genelde garajlarda ve hangarlarda depolanmış kutularda bulunurlar.

 

Gümüşcün Böceği Ne yer ?

Gümüş böcekleri tahrip edici beslenme alışkanlıkları ile bilinir, çoğu zaman kağıtları, kıyafetleri ve duvar kağıdına zarar verir. Gümüşcün böceği karbonhidratlar, özellikle şekerler ve nişastalar ile beslenir. Selüloz, şampuan, kitaplarda tutkal, keten, ipek ve ölü böcekler besin kaynağı olarak kullanabilirler. Açılmamış gıda ambalajlarında bulunmuşlardır.

 

Gümüşcün böceğinden nasıl kurtulurum?

Genellikle ev sahipleri gümüşcün böceğini bilmeden evin içine taşırlar. Gümüşcün böcekleri evin içine girdiklerinde depolanmış karton ve plastik kutular üremeye ve çoğalmaya müsait alanlardır.
Bodrumlar ve sürünme alanları gibi sıcak ve nemli alanlar, gümüşcün böceğini çekiyor. Bu haşere temel çatlakları, yırtılmış yüzeyler veya kapıların etrafındaki boşluklar yoluyla evlere girerler.Yemek bulaşıklarını açık bir şekilde dışarıda bırakmak ta gümüşcün böceğini çekecektir.

 

Gümüşçün böceği ne kadar ciddi bir durumdur ?

Gümüşcün böceği genellikle insanlar ve mülkler için hafif bir risk oluşturur. Hastalık bulaştırmazlar, ancak bu haşereler bazı insanlarda alerjiyi tetikleyebilirler ve diğer haşereleri çekebilir. Gümüşcün böceğinin varlığı bazen halı böceklerini çeker ve garip görünüşleri nedeniyle rahatsızlık yaratır.

 

Kapalı mekanlardaki gümüşcün böcekleri kişisel eşyalarınıza zarar verebilir.

Gümüşcün böcekleri tahıl yerler ve kıyafet,kağıt ve döşemeleri  çiğnemek suretiyle büyük delikler açarlar.
Zarar gören ürünler genellikle saklanan dosyaları, kitapları ve eski kıyafetleri içerir.


gümüscün-böceği, gümüşcün-böceği,

Gümüşcün böceği ile ilgili ne yapabilirim? 

Böcek ilaçlama teknisyenlerimiz her ev birbirinden farklıdır prensibi ile evinize özel çözüm önerilerini hazırlayacak ve uygulayacaktır.

ÜREME:  Gümüşcün böcekleri çiftleşmeden önce aşk dansları yaparlar.Bir dişi gümüşcün böceği türüne bağlı olarak günde 2 yumurta ile 20 yumurta bırakabilir.

 

Gümüşçün Böceği Kontrolü: Gümüşçün Böceğinden Nasıl Kurtulunur?

Bu sayfa genel bir Gümüşçün Böceği kontrol kılavuzudur. Önerilen ürün ve yöntemleri kullanarak Gümüşçün Böceğinin kontrolünü elde edeceksiniz. Bu kılavuzu okuyun ve önerilen ürünleri kullanın.

Gümüşçün Böceği, hem ev sahipleri hem de işletmeler için ortak bir sorundur. Bunlar, metalik bir parlaklığa, uzun antenlere ve arkalarında kıl benzeri üç uzantıya sahip ince böceklerdir. Ezildiklerinde toz halinde bir kalıntı bırakırlar.

Gümüşçün Böceği genellikle banyolarda, mutfaklarda, depolama alanlarında ve yüksek nemli ve düşük rahatsızlıklı diğer yerlerde bulunur. Gümüşçün Böceği genellikle karton kutularda, saklama kutularında ve diğer kağıt ürünlerinde otostopla içeri getirilir. Ayrıca yapının etrafındaki çatlaklardan ve yarıklardan da girerler.

Gümüşçün Böceği insan sağlığı için bir tehdit oluşturmaz, ancak kağıt ürünler, yapıştırıcı, kuru gıda ürünleri ve giysilerle beslenir. Uzun ömürleri ve hızlı üremeleri nedeniyle, ilaçlama edilmezse önemli hasara neden olabilirler.

Evinizde Gümüşçün Böceği ile karşılaşırsanız, ilaclamacomtr uzmanlarından mutlaka yardım isteyiniz. Haşere kontrol profesyonellerinden oluşan ekibimizin uzman tavsiyelerini kullanarak Gümüşçün Böceğinden nasıl hızlı ve uygun bir şekilde kurtulabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Tanımlama

Gümüşçün Böceği genellikle sürünen diğer haşerelerle karıştırılır.

Gümüşçün Böceği, yaklaşık 4 cm uzunluğunda ve sert bir dış iskelete sahip katı gümüş renkli böceklerdir. Balığa benziyorlar ve hareketleri birbirine çok benziyor, bu nedenle gümüş balığı olarak adlandırılmalarının nedeni budur. Başlarında 2 uzun anten ve arka tarafında 3 belirgin “kuyruk” veya kıl bulunur.

Bir Gümüşçün Böceği olarak uğraştığınız haşereyi doğru bir şekilde tanımlamak için yukarıdaki açıklamayı ve resmi kullanın. Tam olarak emin değilseniz, müşteri hizmetleri hattımızla iletişime geçin ve doğru tanımlama konusunda size yardımcı olacağız.

İnceleme

Mülkün Gümüşçün Böceği aktivitesi açısından incelenmesi çok önemlidir. İlaçlama uygulamadan önce Gümüşçün Böceğinden hangi elverişli koşulların etkilediğini ve nerede barındırıldığını bilmeniz gerekir. Gümüşçün Böceği, düşük yaya trafiği olan karanlık, yüksek nemli bölgelerde yaşamayı tercih eder. Gümüşçün Böceği da gecedir, bu nedenle muayenenizi gece yapmanızı öneririz.

Nerede İncelenmeli

Gümüşçün Böceği sığındığı en yaygın yerler banyolar, mutfaklar, çamaşır odaları, çatı katları ve bodrumlardır. Ayrıca genellikle lavaboların altında, küvetlerde, saklama kutularında, kitaplıklarda, eski kağıt yığınlarında (dergiler, gazeteler vb.), Dolap raflarında, duvar kağıtlarının arkasında, duvar boşluklarında, pencere veya kapı çerçevelerinde ve süpürgeliklerde bulunurlar.

Bakılacak Yerler

Gümüşçün Böceği ve aşırı nemli bölgeleri arıyorsunuz. Mutfak ve banyolarda, olası sızıntılara karşı lavaboların altını kontrol edin. Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi aletleri kontrol edin Gümüşçün Böceği aktivitesi için kilerlere ve kuru yiyeceklere bakın. Dışarıda, ıslak malç, ıslak yaprak çöpü ve sızdıran musluklar gibi nemi tutan alanları kontrol edin. Gümüşçün Böceği ve yüksek nemli alanları keşfettiğinizde, ,İlaçlama uygulayacağınız yer burasıdır.

İlaçlama

Gümüşçün Böceği aktivitesini onayladıktan sonra ilaçlamaya başlama zamanı gelmiştir. Öncelikle tüm ürün etiketlerini okumayı ve bu etiketlerdeki uygulama talimatlarını takip etmeyi ve kişisel koruyucu ekipman giyerek güvende kalmayı unutmayın.

Adım 1 – Sıvı ilaçlama ile Dış Mekan İlaçlaması

İlaçlamaya açık havada başlayın. Bunu yapmak için tek bir ürün kullanacaksınız.Sıvı ilaçlama, Gümüşçün Böceği de dahil olmak üzere 80’den fazla böceğin mülkünüze girmesini önleyen, öldüren ve püskürten güçlü bir böcek ilacıdır. Ayrıca 90 güne kadar sürecek kalıcı etkileri (veya uzun vadeli etkileri) vardır.

Sıvı ilaçlama ilacınuı bir püskürtücüye ekledikten ve suyla iyice karıştırdıktan sonra, yapınızın temelinden 1 metre yukarı ve 1 metre dışarı püskürterek bir çevre bariyeri oluşturacaksınız. Püskürtme sırasında, pencere çerçevelerine, kapı çerçevelerine, saçaklara, alt yüzeylere, garaj kapılarının etrafına, bodrum pencerelerine ve elektrik / sıhhi tesisat geçişlerinde temas ettiğinizden emin olun. 

Adım 2 – Kapalı Alan Uygulaması

Kapalı alanlarda sıvı ilaçlama uygulaması onların yayılmasını engelleyecek ve etkisiz hale getirecektir. İlaclama.com.tr profesyonel ilaçlama teknisyenleri size bu konularda yardımcı olacaktır.

Önleme

Gümüşçün Böceği sorununu başarıyla ortadan kaldırdıktan sonra, bazı önleyici tedbirler alarak geri dönmediklerinden emin olmanız gerekecektir. Hem içeride hem de dışarıda, evinize olası giriş noktalarını kapatarak başlayın. Gümüşçün Böceği nin içeri girmek için kullanabileceği geçiş yollarını engellemek için kalafat, bakır ağ veya Karartılmış Haşere Köpük kullanın.

Ayrıca, hasarlı veya gevşek pencere ve kapı contalarını onarın ve hava koşullarında soyulmayı onarın veya değiştirin. Mülk çevresindeki nemi azaltarak elverişli koşulları ortadan kaldırın. Sızdıran muslukları veya su tesisatını kontrol edip onardığınızdan emin olun. Yaprak döküntülerini veya suyu toplayan kalıntıları temizleyin. Tavan aralarını ve bodrumları düzenli olarak havalandırın.

Böceklerin içeri girmesini önlemek için tüm havalandırma deliklerinizin yeterli perdeye sahip olduğundan emin olun. Gümüşçün Böceği içeri girmek için kullanabileceği tüm giriş noktalarını ortadan kaldırmaya devam edin. Kuru gıda ürünlerini, eski kitapları, kağıt ürünlerini ve kullanılmayan kıyafetleri hava geçirmez saklama kaplarında saklayın. 

Temel Çıkarımlar

Gümüşçün Böceği, nemi seven, kağıt ve nişastalı malzemelerle beslenen ev haşereleridir. Genellikle depolama alanlarında karton kutuların içinde veya çevresinde bulunurlar. Mümkünse plastik hava geçirmez saklama kutuları kullanın.

Yeniden istilayı önlemek söz konusu olduğunda, nemi ve giriş noktalarını ortadan kaldırmak savaşın yarısıdır. Yapının çevresinde mümkün olduğunca çok sayıda çatlak, yarık ve boşluk kapattığınızdan emin olun. Kalan sudan kurtularak ve sızan tüm su tesisatı tesisatını düzelterek olabildiğince nemi azaltın.

 

Gümüşcün böceği istilasının belirtileri

Gümüşcün böcekleri genellikle ev sahipleri tarafından lavaboda veya küvette tespit edilir.Beslenirken etrafta bıraktıkları karabiber benzeri pislikler ise ev eşyalarının besin kaynağı olarak tehdit altında olduğunu gösterir.

 

Mekan içindeki Gümüşcün böceğini önleme ve kontrol Gececi ve gizemli

Gümüşcün böceği geceleri ortaya çıkar ve çok hızlı hareket eder.Gümüşcün böcekleri gizemlidirler bundan dolayı çoğalma miktarı fark edilmeden çok fazla nüfusa ulaşabilirler.

 

Nemli alanları tercih ederler

Gümüşcün böceği hemen hemen her ortamda hayatta kalabilir, ancak yüksek neme sahip alanları tercih ederler.Yavru olanlar nemli alanlarda daha hızlı gelişir. Bu nedenle, bir istilayı önlemenin en iyi yollarından biri ortamdaki nem kontrolüdür.Döşeme altında delikler açın (nemin ve rutubetin tahliyesi için)Bodrumlarda,haşere hareketini engellemek için süpürgelikler kullanın Gümüşcün böceği çeşitli yiyecekler tüketebilir bundan dolayı sıkı temizlik uygulamaları potansiyel beslenme yerlerini sınırlandırarak bir istilayı önlemeye yardımcı olabilir.

 

TUZAKLAR

Eğer mekan içinde gümüşcün böceği popülasyonu görüldüyse uzaklaştırma metotları yetersiz kalacaktır. Bu durumla alakalı profesyonel destek alınması gerekmektedir. Yaygın olarak kullanılan ilaçların direkt olarak kullanımı ise yetersiz kalacaktır. Bazı ev sahipleri gümüşcün böceğinin uzaklaştırılması için tarçın kullanmaktadır, bu durum haşereyi ve yumurtalarını öldürmeyeceğinden dolayı üremenin önüne geçmeyecektir. Bir gümüşcün böceği istilasını kontrol etmek, hem yetişkin gümüşcün böceklerinin hem de onların yoğun bulundukları depo gibi alanların  mücadele kapsamına alınmasını gerektirir. Kendinizin yapabileceği pek çok çözüm zamanla etkisiz kalmaktadır.Yaptığınız çözüm kısa süreli rahatlama getirmektedir; fakat  ardından başka bir haşere istilası ile  karşı karşıya kalınmaktadır. Piyasada çeşitli gümüşcün böceği tuzakları vardır. Bununla birlikte, bu tuzaklar bireysel böcekleri hedefler ve tüm gümüşcün popülasyonlarını engelleyemezler.

En Uygun Fiyatlarla Gümüşçün Böceği ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

Profesyonel haşere mücadele

Gümüşcün böceği istilasının mücadelesinde profesyonel yardım almanız gereklidir. Yaşadığınız problemleri bölgenizde bulunan böcek ilaçlama ekibiyle paylaşmanız halinde size özel çözüm önerileri üretmeye çalışacaktır.   

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü