Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kara-dul-örümcekler

Kara dul örümcekler

Kara dul örümcekler

Bilgiler, Tanımlama ve Kontrol

Latin isim

Latrodectus spp.

Görünüm

Neye benziyorlar?

Kum saati işareti: Karadullar, karınlarının alt tarafındaki kırmızı kum saati işaretiyle tanımlanır. Bu işaret parlak kırmızıdır ve avcılara ve saldırganlara tehlike oluşturur.

Renk: Karadullar parlak siyah renktedir.

Boyut: Çoğu karadul örümceğinin gövdesi 3 ila 10 mm’dir. Dişiler erkeklerden daha büyüktür ve vücut uzunluğunda 13 mm’yi ölçebilir.

Karadul örümceği evime nasıl geldi?

Bahçeleri bakımlı tutmak, özellikle karadul örümceği için haşere önlenmesinin önemli bir parçasıdır. Uzun ot ve yakacak odun ya da enkaz yığınları yiyecek bulmak, ağları saklamak ve örmek için çekici yerlerdir.

Zaten böcek sorunu olan evler, karadul sorunu geliştirme potansiyeline sahiptir. Bu örümcekler karıncaları, sinekleri ve diğer zararlıları yerler, bu yüzden kapı veya penceredeki bir çatlak içeri girip avlanmaya başlamak için açık bir davettir. Ne ve nasıl yediklerini daha fazla okuyun.

Karadul örümcekleri Ne Kadar Ciddi?

Karadul örümceği, çok fazla böcek yedikleri için genellikle faydalı kabul edilir. Ancak,  karadul dişileri, kışkırtıldıklarında insanlara saldırabilirler. Karadul örümceği, en zehirli örümceklerden biridir. Karadul örümceğinin zehiri, sinir sistemini etkileyen nörotoksinlerden oluşur. Karadul ısırıkları hakkında devamını okuyun.

Karadul örümceklerden Nasıl Kurtulurum?

ilaclama.com.tr Ne Yapar?

İlaclama.com.tr uzmanları örümceklerin ve diğer zararlıların öldürülmesine ve önlenmesine yardımcı olmak için eğitilmiştir. Her bahçe veya ev farklı olduğu için, teknisyenimiz sizin durumunuz için benzersiz bir program tasarlayacaktır.

Örümcekleri evinizden uzak tutmak, bir seferlik bir işlem değil, devam eden bir süreçtir. İlaclama.com.tr nin ürettiği çözüm, üç kritik adımdan oluşan devam eden bir döngüdür – Değerlendir, Uygula ve İzle.

ilaclama.com.tr , örümcekleri evlerinden uzakta tutmak için doğru çözümü sağlayabilir.

Karadul Belirtileri

Karadullar dağınık, düzensiz ağlar oluşturur. Ağlar genellikle zemin seviyesinin yakınında, yeşil bitkilerin yaprakları arasında, mobilyalar veya odun yığınları gibi korunmuş bir çıkıntının altında bulunur. İkonik kırmızı kum saati işaretine sahip dişi de onların varlığını gösterir. Kara dul örümcekler

Karadul Gerçekleri

Karadul örümceği nerede bulunur?

Karadul örümceği çatlaklar ve ağaçlık gibi karanlık, tenha bölgeleri tercih eder. Evin içinde karadullar genellikle garajlar, karanlık köşeler, bodrum katları, dolaplar ve darmadağın alanlar gibi korunaklı, loş ışıklı yerlerde saklanır. Öncelikle ılıman bölgelerde gelişirler ve Güney Amerika’da bol miktarda bulunurlar.

özellikleri

Tarak ayağı: Karadul örümceğinin önemli bir özelliği tarak ayağıdır. Bu güçlü, kavisli kıl sırası, arka bacak çifti üzerine yerleştirilir ve yakalanan avın üzerine ipek atmak için kullanılır.

Utangaçtır: Karadullar doğada utangaçtır. Yalnız, sadece çiftleşme sırasında sosyalleşiyorlar.

Gececidir: Karadullar gecedir ve gündüzleri ağ örerler.

Baş aşağı sarkma: Bazen, ağlarında baş aşağı sarkarken görülebilir, bu da abartılı bir kum saati abdominal işaretini gösterir.

Erkek vs Dişi

Ortalama olarak, erkek karadul örümcekleri dişilerden daha küçüktür ve boylarının sadece yarısına ulaşır. Bununla birlikte, erkek karadulun bacakları dişilerle orantılı olarak daha uzundur ve eklemlerde turuncu ve kahverengi ile işaretlenmiştir. Erkekler, türlere bağlı olarak karın üzerinde kırmızı ve beyaz çizgiler sergileyebilir ve kadınlardan daha renkli ve ince desenlidir. Kara dul örümcekler

Karadul Ağları

Dişi karadullar, yüzlerce yumurta içerebilen bir kozayı askıya alan büyük bir ağ örer. Bu örümcekler ayrıca ağlarını sinek, çekirge, böcek vb. Gibi böcekleri içeren avlarını yakalamak için kullanırlar. Kara dulların ağları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kuzey Karadul

Karadul örümceği türleri, zaman zaman ev eşyalarının doğal menzilinin dışındaki şehirlere gönderilmesi ile de taşınır. Kuzey karadullar, esas olarak seyrek bitki örtüsü, kütükler, oyuk kütükler ve enkaz yığınlarına sahip marjinal kara habitatlarında bulunur. Kuzey karadul örümceği nadiren iç mekanlarda bulunur. Ancak, odun yığınları veya içeriye sokulan diğer nesneler üzerinde insan konutlarına girebilirler. Yetişkin dişi kuzey karadul örümceğinin çoğu, karın üstüne kırmızı lekeler içeren parlak siyah renktedir. Karın alt kısmında kırmızı bir kum saatine benzeyen çapraz çubuklar belirir.

Güney Karadul

Güney bölgelerdeki sıcak hava kara dul örümceğinin gelişmesine son derece elverişlidir ve çeşitli türler bulunabilir. En güzel örnek güney karadul örümceğidir (Latrodectus mactans). Güney Bölgelerdeki en yaygın kara dul türlerinden biridir. Dişiler düzensiz ve simetrik olmayan ağları örer. İç mekanlara çıkmayı tercih etmiyorlar ancak garaj kapıları gibi dış mekanlara açılan açıklıklara yakın garajlarda veya bodrumlarda bulunabilirler.

Kuzey karadulda olduğu gibi, dişi güney karadul örümceği de renklidir ve parlaktır. Ayrıca, alt tarafındaki kırmızı kum saati şeklindeki bir işareti ile onu tanımlamaya yarar.

Karadul örümcek ismini nasıl aldı?

Karadul örümceği, çiftleşme davranışlarıyla ilgili bir hikâye nedeniyle adını aldı. Kur yapma, erkeklerin alıcı kadın arayışına girmeleriyle başlar. Ağ örgülü bir kadına yaklaşırken, erkek örümcek istekli olduğunun bir göstergesi için bekleyecektir: çiftleşmeyle ilgilenen kadınlar hala erkeklerin kendilerini döllenmelerini sağlar.

Öykü devam ederken, döllenmeden sonra, karadul kadın örümcekler eşlerini öldürüp beslenirler. Bu hikaye karadulun adının çıkış noktasıdır. Bununla birlikte, tüm karadulların eşlerini öldürüp tüketmeleri yanılgıdır. Aksine, bu davranış tipik olarak yalnızca esaret altında gözlenir.

Karadul, sinekler ve sivrisinekler gibi böcekleri tüketerek ekosistemin dengesine katkıda bulunur. Aynı zamanda, çekirge,  böcek ve tırtıllar dahil bitkileri saran zararlı böceklerle beslenen mahsul haşere popülasyonlarını da kontrol eder.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü