Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
fare zehri

Fare Zehiri

Fare zehiri kemirgenleri öldüren haşere ilaçlarıdır. Kemirgenler diye adlandırılan grup sadece fare sıçanlardan oluşmaz. Aynı zamanda sincaplar, Kunduzlar, kirpiler bulunur. Kemirgenler doğada önemli roller oynamasına rağmen, bazen faaliyetleri insan yaşam alanları içinde kontrolden çıkabilir. Tarımda mahsullere zarar verebilirler. Konut ve bina ve işyeri alanlarında sebep oldukları zararlar ciddi boyutlara ulaşabilir. Hastalık bulaştırabilir ve Hijyen zincirinin bozulmasına sebep olabilirler.

Çoğu kez aynı yaşam alanı içinde bulunduğumuz Kemirgenler, köpekler ve kedilerin hepsi bizim gibi memeli canlılardır. Bu yüzden vücudumuz çok benzer şekillerde çalışır. Rodentisitler(Fare zehiri), herhangi bir memeli tarafından yenildiğinde aynı etkiye sahiptir. Kuşları da etkileyebilir.

Fare zehiri genellikle hedef canlıyı üzerine çekmek için tasarlanmış yemler olarak formüle edilir. Tatlandırıcılar balık yağı, pekmez veya fıstık ezmesi içerebilir. Tarımda ve doğal alanlarda kullanılan yemler kıyma, sebze, tahıl veya meyve içerebilir. Bu ürünlerin bulunması sebebiyle çocuklar ve evcil hayvanlar için de çekici olabilir. Bu nedenle asla GÜVENLİK TEDBİRLERİ alınmadan kullanılmamalı veya erişemeyecekleri bir yerde saklanmamalıdır.

 

 

 

En Etkili Fare Zehiri 

En Etkili Fare Zehiri

 

Tüm rodentisitler yenildiği takdirde etkili zehirdir. Bazıları solunduğunda veya tensel temas olduğunda da zehirli olabilmektedir. Varfarin içeren bazı fare zehirleri solunduğunda veya cilt teması meydana geldiğinde zehir etkisi düşüktür. İçeriğinde Striknin, kolekalsiferol ve çinko fosfit içeren fare zehirleri cilde temas ettiğinde toksitesi nispeten daha düşüktür. Bromethalin içeren fare zehirleri dermal zehirlenme için orta derecede toksiktir.

Etkili fare zehirlerini farelere karşı kullanırken ürün etkisini ispatlamış markaları tercih etmek faydalı olacaktır. Fareler bir süre sonra yeme ve kokuya karşı bilinçli hale geldiklerinden bazı markalar formül içindeki cezbedici maddeleri belirli aralıklarla değiştirmektedir. En Etkili fare zehirlerine ulaşmanız noktasında sizlere ilaclama.com.tr olarak yardımcı olmaya hazırız.

Aşağıdaki etken maddelere sahip fare zehirleri en etkili olanlardır. Çünkü tek doz alındığı ve yenildiği takdirde bile kanı pıhtılaştırma ve canlı vücudundan uzaklaştırılamama gibi bir özelliğe sahiptirler

 • Bromadiolon Antikoagülan Hidroksikumarin
 • Difetialon Antikoagülan Hidroksikumarin
 • Brodifacoum Antikoagülan Hidroksikumarin
 • Bromethalin antikoagülan
 • Çinko fosfit Antikoagülan
 • Striknin Antikoagülan

 

 

Fare zehri nasıl etki eder?

En basit anlatımla karaciğerler K vitamini üreterek kanın pıhtılaşmasını ve akıcı özelliğini korumasını sağlar. Bunu ürettikleri bir enzim ile sağlarlar. Fare zehirlerinde bulunan ve Antikoagülanlar olarak isimlendirilen madde bu enzimi etkisiz hale getirir. Kanın pıhtılaşmasını ve kurumasını sağlar. İç kanama geçiren canlı zehirlenerek ölür.

 

Fare Zehiri İnsanda Belirtileri

Fare Zehiri İnsanda Belirtileri

Her zaman ürün etiket talimatlarını takip edin. En uygun dozda fare ilacı kullanmak için mutlaka bilgilendirmeleri okuyun ve uzman desteği alın. Eğer herhangi bir zehirlenme oluşursa ürün etiketi üzerinde i İlk Yardım talimatlarını takip edin. Ek tedavi önerileri için Sağlık Bakanlığı Zehirlenme hattını mutlaka arayın.

 • Antikoagülan etkenli rodentisit zehirlenmesi vücudun herhangi bir yerinde kontrolsüz kanama meydana getirebilir. Ancak bu Kanama her zaman açık değil gizli kanamda olabilmektedir.
 • Antikoagülan etkenli rodentisitlerle zehirlenmiş hayvanlarda solunum güçlüğü, halsizlik ve uyuşukluk görülmüştür.
 • Daha az görülen belirtiler arasında öksürük, kusma, siyah ve kanlı  dışkı, soluk ten rengi, diş etlerinde kanama, nöbetler, morarma, titreme, karın bölgesin şişkinlik ve ağrı meydana gelir.
 • Depolanan pıhtılaşma maddelerinin tükenmesi gerektiğinden belirtiler zehirlenmeden sonraki beş güne kadar gecikebilir.
 • Çocuklar genellikle az miktarda yer ve asla zehirlenme belirtisi göstermeyebilir.
 • İnsanlar genel belirtiler burun, diş etleri veya deride ani kanama meydana gelir. İç kanama vakası da oluşabilir.
 • Bazı ürünler çocuğun veya evcil hayvanın ürünü kullanıp kullanmadığını veya yediğini belirlemeye yardımcı olmak üzere mavi veya yeşil boya içerir.

 

Pestisit Nedir ?

Pestisitler böcek, fare, bitki, larvları öldüren veya etkisiz hale getiren kimyasal bileşenlere sahip ürünlerdir. Rodentisit yani fareleri etkisiz hale getiren fare zehirleride bir pestisit alt türüdür.

Pestisitler hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız ; Pestisit nedir ?

 

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama etkili ve güçlü zehirlerinin kullanılması itibari ile profesyonel bir uygulamadır. Bu uygulama Sağlık Bakanlığı Halk sağlık kurumunca belirlenmiş firma, kurum ve personeller tarafından yapılması zorunludur. Oluşabilecek mağduriyetler hem sağlık hemde adli açıdan ciddi sonuçlar doğurabilir.

ilaclama.com.tr olarak Kurcalamaya dayanıklı yem istasyonları ile kazaların meydana gelmesini en aza indirmekteyiz. Çocuklara, evcil hayvanlara ve diğer canlıların etkilenmesini önlemek için ve riskleri azaltmak amacıyla mutlaka ilaclama.com.tr uzmanlarından yardım isteyiniz. her zaman fare ilaçlama hizmetlerinde desteğe hazırız.

4.7/5 - (64 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü